Konsultant ślubny - dodatkowy wydatek czy pomocnik w oszczędzeniu? Kim jest wedding planner?

podroz poslubna w azji

Konsultant ślubny, wedding planner albo ślubny koordynator to osoba zajmująca się od A do Z organizacją ślubu i wesela. Jest to idealne rozwiązanie dla osób mieszkających za granicą albo zbyt zajętych na szukanie sali weselnej czy negocjacje.

 Dobry konsultant ślubny postara się spełnić wizję naszego weselaDobry konsultant ślubny postara się spełnić wizję naszego wesela (by tophos )

Kim jest konsultant ślubny?

Konsultant ślubny powinien być łącznikiem pomiędzy Młodą Parą a podwykonawcami. Dzięki niemu będziemy mogli cieszyć się zbliżającym się wyjątkowym dniem, a nie stresować się przygotowaniami.

Zainteresują Cię również

Biały ślub i wesele Biały ślub i wesele
Róż, złoto, czerwień, a może klasyczna biel? Nie za nudno? Biel w naszej kulturze przypisywana jest ważnym uroczystościom i...
Obrączki ślubne z różowego złota Obrączki ślubne z różowego złota
Miedź w różnych jej odcieniach na dobre rozgościła się w sklepach jubilerskich i wnętrzarskich. Delikatny, różowawy, metaliczny...

Jeśli marzy nam się ślub i wesele w plenerze, przyjęcie w stylu królewskim albo chcemy zaprosić wielu gości i obawiamy się, że nie ogarniemy tak wielu spraw – konsultant ślubny powinien sobie z tym poradzić. Jego obowiązkiem jest zrealizowanie wizji Młodej Pary.

 W dniu ślubu konsultant dyskretnie czuwa nad całą uroczystością W dniu ślubu konsultant dyskretnie czuwa nad całą uroczystością (by tophos )

Kto powinien skorzystać z usług konsultanta ślubnego?

Osoby mieszkające za granicą albo te, które organizacja wesela zwyczajnie przerasta. Gdy jesteśmy zapracowani albo mieszkamy daleko od miejsca, w którym chcemy, by odbyło wesele, szukanie odpowiedniej sali albo restauracji, wybór tortu i dj-a może być nie tylko męczące, ale czasem niewykonalne. Konsultant wyręczy nas w spotkaniach z podwykonawcami, wynegocjuje najlepsze ceny i  sprawi, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, a my tym samym uwolnimy się od stresu.

Konsultant ślubny postara się dopiąć wszystko na ostatni guzikKonsultant ślubny postara się dopiąć wszystko na ostatni guzik (by tophos )

Zainteresują Cię również

Ślub i wesele w odcieniach różu Ślub i wesele w odcieniach różu
Róż to jeden z najpiękniejszych i najbardziej optymistycznych kolorów z całej palety barw. To zdecydowanie kolor szczęścia, nie...
Mała czarna na wesele Mała czarna na wesele
Kiedyś nie do pomyślenia, dziś coraz częściej można ją spotkać na weselnych przyjęciach. O kim mowa? Oczywiście o małej czarnej....

Obowiązki konsultanta ślubnego

Zakres usług konsultanta ślubnego jest bardzo szeroki. Tak naprawdę może zorganizować całe wesele bez naszej ingerencji, ale wiąże się to też z dodatkowymi kosztami. Wedding planner może być też swego rodzaju pomocnikiem, wybiera najlepszą opcję (lub kilka), a ostateczny wybór należy do nas.  Do jego obowiązków należą m.in.:

  • negocjacje z podwykonawcami (fotograf, kamerzysta, Dj, cukiernik),
  • wynajęcie sali weselnej,
  • wybór tortu weselnego,
  • wynajęcie samochodu,
  • wynajem noclegów dla gości weselnych,
  • wybór fotografa, kamerzysty, dj-a,
  • wybór papeterii ślubnej,
  • wysyłanie zaproszeń,
  • pomoc w wyborze sukni ślubnej i garnituru.

Również w dniu ślubu konsultant dyskretnie czuwa nad całą uroczystością. Jego obowiązkiem jest dopilnowanie czy tort i ciasta dotarły na czas, sprawdza wystrój kościoła i sali, czasem pomaga w przygotowaniach Pannie Młodej.

Konsultant ślubny pomoże m.in. w wyborze koloru przewodniego wesela Konsultant ślubny pomoże m.in. w wyborze koloru przewodniego wesela (by ryan_polei )

Jaki jest koszt wynajęcia konsultanta ślubnego?

Cena za usługę wedding plannera może różnić w zależności od miejscowości oraz zakresu prac. Za kompleksowe zorganizowanie wesela na 200-300 osób w większym mieście można zapłacić ponad 10 tys. zł. Jeśli marzy nam się ślub i wesele za granicą – cena będzie jeszcze wyższa.

Dla konsultanta ślubnego nie ma rzeczy niemożliwych Z pomocy konsultanta powinna skorzystać osoby, które przerasta organizacja wesela (by ryan_polei )

Wybór odpowiedniego konsultanta ślubnego

Wybierając konsultanta nie kierujmy się wyłącznie niską ceną. Wybierzmy wcześniej kilka firm, poczytajmy opinie na ich temat i w końcu spotkajmy się na rozmowę z każdą z nich. Może któraś z naszych koleżanek albo kuzynek wyprawiała już wesele i korzystała z usług konsultanta ślubnego? Warto też zasięgnąć informacji w Polskim Stowarzyszeniu Konsultantów Ślubnych.

Zainteresują Cię również

Jak nie ubierać się na wesele – poradnik dla gości weselnych Jak nie ubierać się na wesele – poradnik dla gości weselnych
Bywa że dobór odpowiedniego stroju na ślub i wesele spędza sen z powiek niejednego gościa weselnego, bez względu na płeć. Poniżej...
DJ na weselu DJ na weselu
Wybór najlepszej oprawy muzycznej wesela jest nie lada wyzwaniem, musi ona bowiem odpowiadać gustom zarówno Państwa Młodych jak i...

Dla konsultanta ślubnego nie ma rzeczy niemożliwych Dla konsultanta ślubnego nie ma rzeczy niemożliwych (by ryan_polei )