Pierwszy taniec Młodej Pary - jak się do niego przygotować? Kurs tańca dla narzeczonych

Pierwszy taniec wykonywany przez Młodą Parę przy wszystkich gościach stanowi symboliczne otwarcie zabawy weselnej. 

Jest to pierwszy wspólny taniec świeżo poślubionych małżonków i należy do tych momentów wesela, które pozostają w pamięci na długo. Dlatego warto nad nim nieco popracować, a nawet pokusić się o ukończenie kursu tanecznego, aby efekt końcowy był piękny, a para nie przeżywała niepotrzebnego stresu.

Pierwszy taniec Młodej Pary na długo pozostanie w pamięci gości weselnychPierwszy taniec Młodej Pary na długo pozostanie w pamięci gości weselnych (by coreyann )

Zainteresują Cię również

W rytmie walca – pierwszy taniec W rytmie walca – pierwszy taniec
Walc to jeden z najpiękniejszych, najbardziej eleganckich i romantycznych tańców towarzyskich jakie kiedykolwiek powstały....
Biały ślub i wesele Biały ślub i wesele
Róż, złoto, czerwień, a może klasyczna biel? Nie za nudno? Biel w naszej kulturze przypisywana jest ważnym uroczystościom i...

Kurs – tak czy nie?

Zdecydowanie najgorszym pomysłem na pierwszy taniec jest nerwowe liczenie kroków i myślenie jedynie o tym, aby nie wypaść źle przed gośćmi. Oczywiście, każda tańcząca para chce zaprezentować się jak najlepiej i pochwalić się swymi umiejętnościami. Jednak traktowanie pierwszego tańca weselnego niczym konkursu tanecznego odbierze mu całą swobodę i zniszczy wyjątkową atmosferę. Tańczący w swych objęciach, zakochani nowożeńcy powinni patrzeć sobie w oczy, a nie pod stopy…

Nawet jeśli Młodzi nie są najlepszymi tancerzami, mogą poradzić sobie bez lekcji tańca. Wystarczy, że wybiorą nieskomplikowany układ taneczny i wykonają go dość spontanicznie. Jeśli jednak taniec na oczach wszystkich gości miałby wywołać tremę i zmienić piękne przeżycie w koszmar – kurs tańca zdecydowanie może tu pomóc. Nabranie umiejętności właściwego poruszania się w tańcu, poznanie kroków oraz ćwiczenia pod okiem fachowego instruktora podniosą poziom pewności siebie Młodej Pary.

Nie stresujmy się przed pierwszym tańcem!Nie stresujmy się przed pierwszym tańcem! (by andrewmorrell )

Pierwszy taniec, wykonywany przez Młodą Parę przy wszystkich gościach, stanowi symboliczne otwarcie zabawy weselnejPierwszy taniec Młodej Pary stanowi symboliczne otwarcie zabawy weselnej (by kwl )

Krótki kurs jest dobrym pomysłem również dla par dość pewnie czujących się na parkiecie, ale niezdecydowanych w kwestii utworu oraz układu tanecznego, które mogą wybrać na pierwszy taniec. Powinna to być melodia bliska obojgu narzeczonym, ale również dostosowana do ich umiejętności tanecznych. Doświadczony instruktor pomoże w dobraniu odpowiedniego układu.

Kurs będzie niezbędny dla par marzących o przygotowaniu swojego pierwszego tańca na poziomie bardzo zaawansowanym – na przykład w stylu tanecznego show. W przypadku trudniejszej choreografii, układów i kroków oraz barwnej oprawy potrzebny może być kurs dłuższy niż dla par chcących jedynie nabrać wprawy w tańcu.

Zainteresują Cię również

Obrączki ślubne z różowego złota Obrączki ślubne z różowego złota
Miedź w różnych jej odcieniach na dobre rozgościła się w sklepach jubilerskich i wnętrzarskich. Delikatny, różowawy, metaliczny...
Ślub i wesele w odcieniach różu Ślub i wesele w odcieniach różu
Róż to jeden z najpiękniejszych i najbardziej optymistycznych kolorów z całej palety barw. To zdecydowanie kolor szczęścia, nie...

Do najpopularniejszych tańców proponowanych do nauczenia się na kursach należą walce angielski i wiedeńskiDo najpopularniejszych tańców proponowanych na kursach należą walce: angielski i wiedeński (by steve-maw )

Indywidualnie czy w grupie?

Kursy tańca dla narzeczonych mogą mieć zarówno formę zajęć w grupie, jak i lekcji indywidualnych. Lekcje indywidualne mają tę zaletę, że wraz z instruktorem możemy opracować wyłącznie choreografię naszego pierwszego tańca oraz kroki taneczne do innych utworów, które będą grane na naszym weselu. Również dni i godziny naszego kursu będą bardziej elastyczne niż w przypadku lekcji w grupie. Możemy dopasować terminy do naszych możliwości czasowych.

Kursy tańca prowadzone w grupach również mają swoje zalety. Po pierwsze, pomogą narzeczonym przyzwyczaić się do tańczenia wśród innych osób. Wspólne ćwiczenia mogą ośmielić parę niepewną swoich umiejętności. Takie lekcje są też mniej kosztowne niż zajęcia indywidualne.

Kursy w grupach mają jednak określone terminy oraz plan zajęć (nauczymy się na nich przewidzianych w planie kroków i układów tanecznych, a nie indywidualnie dopracowanej choreografii).

Najlepszą opcją może być połączenie nauki w grupie oraz lekcji indywidualnych. Po ukończeniu kursu tańca towarzyskiego bądź kursu tańca dla narzeczonych para może dopracować wyłącznie pierwszy taniec podczas zajęć indywidualnych.

Do najpopularniejszych tańców proponowanych do nauczenia się na kursach należą walce angielski i wiedeński, a także tango, samba, rumba, disco, rock&roll, fokstrot.

Każda tańcząca para chce zaprezentować się jak najlepiej i pochwalić się swymi umiejętnościamiKażda tańcząca para chce zaprezentować się jak najlepiej i pochwalić się swymi umiejętnościami (by sackerman519 )

Na tańczące Parze Młodej skupiają się oczy wszystkich gościNa tańczące Parze Młodej skupiają się oczy wszystkich gości (by andrewmorrell )

Zainteresują Cię również

Mała czarna na wesele Mała czarna na wesele
Kiedyś nie do pomyślenia, dziś coraz częściej można ją spotkać na weselnych przyjęciach. O kim mowa? Oczywiście o małej czarnej....
Pierwszy taniec w stylu Pierwszy taniec w stylu "Grease"
Ostatnio oglądałam z przyjaciółką jej film z wesela, które odbyło się kilka lat temu i na scenie z pierwszym tańcem usłyszałam, że...