Korsarz - stroik na nadgarstek, na rękę. Zamiast bukietu dla druhny

podroz poslubna w azji

Obowiązkowym dodatkiem świadkowej jest wiązanka. Na polskich weselach coraz częściej jednak widać alternatywę bukietu – korsarza. Co to właściwie jest?

 Korsarz jest wspaniałą alternatywą bukietu ślubnegoKorsarz jest wspaniałą alternatywą bukietu ślubnego (by taigray )

Korsarz na ślubie

Korsarz jest to niewielki stroik kwiatowy umieszczany na nadgarstku, we włosach lub klapie marynarki. W przypadku stroika na rękę, kwiaty i liście umocowane są na mocnej bransolecie (ewentualnie wstążce), która oplata nadgarstek. Tego typu bukiety popularne są zwłaszcza na zachodzie (bardzo często na studniówkach), na polskich weselach pojawiają się jeszcze rzadko.

Zainteresują Cię również

Kwiaty ogrodowe w bukiecie ślubnym Kwiaty ogrodowe w bukiecie ślubnym
Wiosną i latem w naszych ogrodach kwitnie wiele pięknych kwiatów. Niektóre z nich idealnie nadaje się na ślubny bukiet, warto więc...
Miłosne znaczenie kwiatów – kolory, liczby i gatunki Miłosne znaczenie kwiatów – kolory, liczby i gatunki
Kwiaty i ich kolory mają duże znaczenie, zwłaszcza dla osób przesądnych. Jeśli nasza ukochana do nich należy, lepiej upewnić się...

Korsarz może być wykonany z każdego rodzaju kwiatówKorsarz może być wykonany z każdego rodzaju kwiatów (by slgc )

Dla kogo stroik na rękę?

Korsarz najczęściej jest ozdobą świadkowej. Dzięki niemu ma wolne ręce i może służyć pomocą Pannie Młodej. Panny Młode nieco rzadziej wybierają stroik na rękę, ale zdarzają się jednak nawet takie, które mają i tradycyjny bukiet i korsarza. Niekiedy korsarze zakładają też mamy Państwa Młodych.

Kwiaty na nadgarstek

Korsarz może być wykonany z każdego rodzaju kwiatów. Przepięknie wyglądają zarówno duże jak i drobne, np.: róże, peonie, storczyki, goździki, kalie czy przepiękne kwiaty polne. Można wpleść też korale albo kolorowe wstążki. Stroik powinien być podobny do bukietu Panny Młodej (zbliżony kolor, rodzaj kwiatów).

Coraz większym powodzeniem cieszą się też korsarze wykonane ze sztucznych kwiatów, np. materiałowych czy papierowych. Są trwalsze, ale niestety już nie tak piękne jak żywe.

Oprócz kwiatów do zrobienia korsarza potrzebna nam będzie też bransoletka. Jeśli planujemy stworzyć bogaty stroik, z dużych, ciężkich kwiatów, warto zaopatrzyć się w grubą, najlepiej drucianą bransoletę (nie musi być ładna, będzie owinięta wstążką). Mniejsze stroiki utrzymają się na cieńszych bransoletach czy nawet wstążkach.

Korsarz najczęściej jest ozdobą świadkowejKorsarz najczęściej jest ozdobą świadkowej (by mandimaebe )

Zainteresują Cię również

Sukulenty w bukietach ślubnych i dekoracjach Sukulenty w bukietach ślubnych i dekoracjach
Jeśli marzy nam się piękny, oryginalny i wciąż kwiatowy bukiet ślubny, warto sięgnąć po sukulenty. Za oceanem już podbiły serca...
Jesienne bukiety ślubne Jesienne bukiety ślubne
Jesień to najbardziej kolorowa pora roku. Wielobarwne liście i kwiaty ożywiają ogrody, ale i wiązanki ślubne. Poniżej...

Korsarz jest to niewielki kwiatowy stroik umieszczony na nadgarstkuKorsarz jest to niewielki kwiatowy stroik umieszczony na nadgarstku (by varintsai )

Stroik powinien być zbliżony wyglądem do wiązanki Panny MłodejStroik powinien być zbliżony wyglądem do wiązanki Panny Młodej (by 65426515@N00 )

Plusy i minusy korsarza

Na zachodzie, korsarze cieszą się bardzo dużym powodzeniem. My, w obawie przed tą "nową modą" częściej wybieramy tradycyjne bukiety.

W obawie przed kosztem, trwałością, dostępnością. Warto jednak zastanowić się nad plusami i minusami i rozważyć zamówienie korsarza zamiast bukietu ślubnego.

Zalety

 • Jest tańszy od tradycyjnego bukietu;
 • Praktyczniejszy (w ręku zamiast bukietu można trzymać np. torebkę);
 • Tak jak tradycyjny bukiet może być wykonany ze wszystkich kwiatów;
 • Oryginalny i praktyczny pomysł;
 • Korsarz, tak jak bukiet można po weselu zasuszyć;
 • W każdej chwili można stroik zdjąć.

Wady

 • Niektóre korsarze od nadmiaru kwiatów są ciężkie przez co może boleć ręka;
 • Podczas tańca przez nieuwagę można go uszkodzić;
 • Możemy mieć problem ze znalezieniem odpowiedniej bransolety;
 • Nie wszystkie kwiaciarnie robią korsarze;
 • Źle przyczepione kwiaty mogą odpaść.

W korsarzu nie powinno też zabraknąć zielonych elementówW korsarzu nie powinno też zabraknąć zielonych elementów (by minhimalism )

Różany korsarzRóżany korsarz (by georgiejohnson )

Zainteresują Cię również

Figurki na tort weselny Figurki na tort weselny
Jedną z głównych, ale i najsmaczniejszych atrakcji przyjęcia weselnego jest tort. Młoda Para wybierając go kieruje się nie tylko...
Nietypowe bukiety ślubne Nietypowe bukiety ślubne
Jak się okazuje bukiet ślubny może być wykonany nie tylko z żywych kwiatów: róż, tulipanów, hortensji czy goździków. Coraz większą...

 

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Bardzo, ale to bardzo mi się podoba taki stroik. Moja druhna na pewno taki będzie miała zamiast bukietu. Z jakich kwiatów to jeszcze nie wiem. Wszystko zależy od mojej wiązanki.

This comment was minimized by the moderator on the site

Moje druhny miały właśnie korsarze Różowe piwonie przyczepione do grubej bransolety owiniętej wstążką w ciemniejszym odcieniu różu. Z tego co wiem, to zasuszyły sobie je na pamiątkę, tak im się spodobały

There are no comments posted here yet

Skomentuj

 1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location