Polne kwiaty w bukiecie ślubnym. Jakie polne kwiaty nadają się do wiązanki ślubnej?

podroz poslubna w azji

Bukiet ślubny jest nieodłącznym dodatkiem Panny Młodej. Powinien pasować do charakteru wesela i sukni. Urządzając wesele latem, w gospodzie albo karczmie, warto zastanowić się nad bukietem wykonanym z polnych kwiatów.

 Wiązanka ślubna z polnych kwiatów z pewnością będzie wyjątkowaWiązanka ślubna z polnych kwiatów z pewnością będzie wyjątkowa (by amiefedora )

Samodzielnie zrobiony bukiet

Bukiet ślubny z polnych kwiatów można wykonać samodzielnie. Tego typu bukiety ładnie wyglądają jak są duże, kwiaty maja nieregularne kształty i mienią się kolorami.

Ścinając kwiaty powinniśmy:

  • ścinać je wczesnym rankiem albo wieczorem, wtedy dłużej będą świeże,
  • łodygę ucinać na ukos, ostrymi nożyczkami, nigdy nie łamać,
  • kwiaty ucinać zawsze dłuższe – w bukiecie mają różne długości.

Pachnące latem makiPachnące latem maki (by patrykbednarz )

Polne kwiaty

Poniżej przedstawiamy przykładowe gatunki kwiatów polnych idealnie nadające się do bukietów ślubnych.

Rumianek

Rumianek (Matricaria L.) jest jednym z najpiękniejszych polnych kwiatów. Może pochwalić się właściwościami leczniczymi. Działa m.in. przeciwzapalnie i rozkurczająco. Rumianek pięknie prezentuje się zarówno sam jak i z innymi gatunkami kwiatów, np. kraspedią.

Stokrotka pospolita

Chyba każda z nas jako mała dziewczynka robiła ze stokrotek wianek na głowę. Może więc pomyśleć nad zrobieniem z nich wyjątkowej wiązanki ślubnej? Stokrotki pospolite są drobne, o krótkich łodygach. Najlepiej łączyć je z innymi kwiatami.

A może warto zastanowić się nad bukietem wykonanym z polnych kwiatów?A może warto zastanowić się nad bukietem wykonanym z polnych kwiatów? (by mammaoca2008 )

Mak

Maki (Papaver L.) choć tak piękne, rzadko pojawiają się w bukietach ślubnych. Najpopularniejsze są oczywiście te w kolorze czerwonym, ale maki występują też w kolorze białym albo różowym.

Chaber bławatek

Innym polnym kwiatem, który może zdobić naszą wiązankę ślubną jest chaber bławatek (Centaurea cyanus L. 1753). Pięknie prezentuje się w połączeniu z białymi akcentami.

Bukiet rumiankowy? Czemu nie!Bukiet rumiankowy? Czemu nie! (by kvinokurov )

Koniczyna łąkowa

Dodatkiem do ślubnego bukietu mogą być koniczyny łąkowe (Trifolium pratense L.). Najlepiej łączyć ją z liśćmi, zielonymi kwiatami, trawą. Może mieć kolor fioletowy albo biały. 

Goryczel jastrzębcowaty

Jeśli chcemy mieć żółty bukiet ślubny, goryczel  jastrzębcowaty (Picris hieracioides L.) sprawdzi się idealnie. Jest to kwiat należący do rodziny astrowatych, sięgający 1 m.

Wrotycz pospolity

Wrotycz pospolity (Tanacetum vulgare L.) nie brzmi znajomo, ale na pewno każdy napotkał się na niego spacerując po łące. Są to nieduże, żółte kwiaty. Wrotycz pospolity nie wygląda dobrze w pojedynkę. Najlepiej łączyć go z innymi kwiatami, np. rumiankiem, nawłocią.

Aster gawędka

Aster gawędka (Aster amellus) również należy do rodziny astrowatych, występuje w kolorze fioletowym. Idealnie będzie wyglądał ze stokrotkami albo rumiankiem.

Wrotycz pospolityWrotycz pospolity (by blumenbiene )

Bukiet polnych kwiatówBukiet polnych kwiatów (by Stefan Rüdiger )

 

Komentarze (0)

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location