Tablice informacyjne na weselu. Jak zrobić tablicę kredową? Tabliczki z przydatnymi informacjami

podroz poslubna w azji

Nie tylko miłe dla oka, ale i przydatne. Pomagają gościom trafić do sali weselnej, toalety czy informują o smakach niektórych potrawach. Mowa tu o niezwykłym gadżecie – tabliczkach informacyjnych.

 Tablica kredowa w ramce w kolorze przewodnim weselaTablica kredowa w ramce w kolorze przewodnim wesela (by ryan_polei )

Po co są te tabliczki?

Tabliczki informacyjne – jak sama nazwa wskazuje – pełnią funkcję informacyjną. W przypadku nowych miejsc okazują się bardzo przydatne. Goście często czują się zagubieni, nie wiedzą gdzie jest toaleta, w którą stronę kierować się na taras albo jak dojść na salę weselną z parkingu. Tabliczki mogą zawierać numery stołów albo stać obok dań i informować, które są np. bezglutenowe czy wegetariańskie.

Zainteresują Cię również

Figurki na tort weselny Figurki na tort weselny
Jedną z głównych, ale i najsmaczniejszych atrakcji przyjęcia weselnego jest tort. Młoda Para wybierając go kieruje się nie tylko...
Kraspedia kulista w bukietach ślubnych i dekoracjach weselnych Kraspedia kulista w bukietach ślubnych i dekoracjach weselnych
Kraspedia kulista (Craspedia globosa), nazywana też Billy Balls to roślina o soczyście żółtych kwiatach-kuleczkach. Z wyglądu...

Tabliczki informacyjne to nie tylko przydatny gadżet, ale i ciekawa dekoracja, która może nawiązywać do motywu przewodniego naszego wesela.

Tabliczka z informacją i prezentach - nie sposób jej przeoczyć!Tabliczka z informacją i prezentach - nie sposób jej przeoczyć! (by ryan_polei )

Proste, ale jakże efektowne tabliczki informacyjneProste, ale jakże efektowne tabliczki informacyjne (by ryan_polei )

Skąd wziąć tabliczki informacyjne?

Tabliczki można kupić w sklepie (np. internetowym), zamówić u stolarza albo w firmie, która przygotowuje nam papeterię ślubną lub zrobić je samodzielnie.

Tabliczki mogą być np. papierowe, tablicowe albo drewniane. Jest wiele sposobów i pomysłów na tego typu, przydatną dekorację weselną.

Zainteresują Cię również

Żywe kwiaty na ślubie i weselu Żywe kwiaty na ślubie i weselu
Żywe kwiaty stanowią przepiękna oprawę każdej ceremonii ślubnej. Obecnie możemy wybierać spośród niezliczonych gatunków kwiatów,...
Dekoracje weselne – świeczki Dekoracje weselne – świeczki
Świece są przepiękną dekoracją. Nadają wnętrzu ciepło, romantyczny nastrój. Jest to idealna ozdoba nie tylko weselnych stołów, ale...

Tabliczki z informacjami są ciekawym dodatkiem dekoracyjnymTabliczki z informacjami są ciekawym dodatkiem dekoracyjnym (by ryan_polei )

Tabliczka z numerem stołuTabliczka z numerem stołu (by johnhopephotography )

DIY, czyli zrób je sam!

Jedną z najefektowniejszych i najprostszych do zrobienia tablic informacyjnych jest tablica kredowa. Z cienkiej płyty wiórowej należy wyciąć pożądany kształt. Najłatwiejsze będą kwadraty, prostokąty i trójkąty, a jeśli chcemy bardziej wymyślny kształt, możemy udać się z tym do stolarza. Gdy już będziemy mieli wycięte płyty, należy je pomalować farbą tablicową albo przykleić naklejkę tablicową (przy dużych powierzchniach należy robić to powoli i ostrożnie, aby nie pojawiły się pęcherzyki powietrza). Jeśli potrzebujemy małych tabliczek, wystarczy na szkło ramki na zdjęcie przykleić folię. Nie zapomnijmy zaopatrzyć się też w kredę, bez niej ani rusz!

Tablice kredowe mogą służyć nie tylko w celach informacyjnych, ale później, gdy wesele się rozkręci – do zabawy. Można użyć ich do fotobudki albo oczepin.

Jeśli ktoś nie wie do czego służą te ładne książki i notesy…Jeśli ktoś nie wie do czego służą te ładne książki i notesy… (by ryan_polei )

Tabliczki w łatwy sposób można wykonać samodzielnieTabliczki w łatwy sposób można wykonać samodzielnie (by johnhopephotography )

Propozycja dla zmarźniętychPropozycja dla zmarzniętych (by ryan_polei )

Zainteresują Cię również

Dekoracje stołów weselnych Dekoracje stołów weselnych
Jednym z elementów zaliczających się do dekoracji weselnych są stoły. To przy nich goście spędzają najwięcej czasu. Jak zatem...
Zrób to sam – czyli dekoracje weselne hand made Zrób to sam – czyli dekoracje weselne hand made
Marzą Wam się oryginalne, niepowtarzalne dekoracje na Waszym ślubie i weselu? Postawcie na ciekawe ozdoby hand made...