Figurki na tort weselny - klasyczne i z humorem

Jedną z głównych, ale i najsmaczniejszych atrakcji przyjęcia weselnego jest tort. Młoda Para wybierając go kieruje się nie tylko smakiem, ale i wyglądem.

Powinien być wystarczająco duży, by mogli go skosztować wszyscy goście, estetyczny oraz warto, by posiadał mały akcent związany ze ślubem, np. figurkę.

 Wiele cukierni robi figurki na zamówienieWiele cukierni robi figurki na zamówienie (by scris )

Zainteresują Cię również

Nietypowe torty weselne Nietypowe torty weselne
Młode Pary lubią zaskakiwać. Urządzając wesele z motywem przewodnim, warto pokusić się o stworzenie tortu, który będzie do niego...
Kiedy i jak pokroić tort weselny? Kiedy i jak pokroić tort weselny?
Tort jest królem weselnego menu. Wielu gości na niego czeka. Ważny jest nie tylko wygląd i smak, ale i sposób podania. Kiedy...

Kupujemy figurkę na tort...

Wybór figurek na torty weselne jest bardzo szeroki. Mogą mieć przeróżne wielkości, kształty i kolory. W sprzedaży dostępne są figurki z tworzywa sztucznego, szkła, ceramiki lub masy cukrowej. Wiele cukierni robi je na zamówienie.

Wybierając figurkę zwróćmy uwagę też na jej wielkość. Zbyt mała może być niezauważalna na 3-piętrowym torcie, z kolei duża przytłoczy tort niewielkich rozmiarów.

Figurki na tort mogą mieć przeróżny charakterFigurki na tort mogą mieć przeróżny charakter (by photocindy )

Figurki klasyczne

Figurki klasyczne przedstawiają eleganckiego Pana Młodego w czarnym garniturze i Pannę Młodą w białej sukni z welonem. Państwo Młodzi mogą tańczyć, całować się lub po prostu… stać. Zazwyczaj mają wielkość od 10 do 25 cm i kosztują zwykle od 10 do nawet 300 złotych w zależności od materiału.

Figurki humorystyczne

Dużą popularnością cieszą się figurki przedstawiające Młodą Parę w zabawnych sytuacjach, np. Pannę Młodą trzymającą uciekającego małżonka, płaczącego Pana Młodego z tabliczką „Game Over”, Pana Młodego złapanego na lasso czy Pannę Młodą niosącą na rękach Pana Młodego.  

Państwo Młodzi z nieco czarnym poczuciem humoruPaństwo Młodzi z czarnym poczuciem humoru (by counselman )

Zainteresują Cię również

Jesienny tort weselny Jesienny tort weselny
Jesień to niezwykły, malowniczy czas. Jeśli planujemy pobrać się o tej porze roku powinniśmy pomyśleć nad zorganizowaniem wesela...
Tort weselny Tort weselny
Podczas przyjęcia weselnego nie może zabraknąć jednej z jego głównych atrakcji, a mianowicie: tortu weselnego. Tradycja głosi, że...

Młoda Para – pasjonaci nurkowania Młoda Para – pasjonaci nurkowania (by lel4nd )

Klasyczna figurka na tortKlasyczna figurka na tort (by rezsox )

Figurki związane z hobby

Figurki ślubne mogą być też związane z naszymi pasjami. Jeśli interesujemy się fotografią, na szczycie tortu może pojawić się aparat fotograficzny albo Pan Młody robiący zdjęcie przyszłej małżonce. Jeśli lubimy jeździć na rowerze, warto umieścić figurkę nawiązującą do tego hobby.

Alternatywa figurek

Nie wszystkie torty ślubne muszą mieć figurki. Ich alternatywą mogą być fontanny tortowe, ozdoby wykonane z masy waflowej albo marcepanu czy też żywe lub sztuczne kwiaty.

Nieco nietypowe figurki ślubne na tort…Nieco nietypowe figurki ślubne na tort… (by doctorow )

Wybór figurek na torty weselne jest niezwykle szeroki!Wybór figurek na torty weselne jest niezwykle szeroki! (by infomastern )

 

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Najbardziej podobają mi się figurki nawiązujące do hobby, albo porcelanowe w ciekawych pozach. Kosztują więcej, ale są rzeczywiście śliczne. Nasza stoi w tej chwili w honorowym miejscu w sypialni.

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location