Jak prawidłowo udekorować samochód ślubny? Pomysły na dekorację samochodu

podroz poslubna w azji

Wybraliśmy już samochód, którym pojedziemy do ślubu, czas teraz na zastanowienie się nad jego dekoracją. Pamiętajmy, że dekoracja samochodu musi nawiązywać do sali weselnej, kościoła oraz sukni Panny Młodej.

Samochód możemy ozdobić sami lub zgłosić się do firmy specjalizującej się w dekoracji ślubnej.

Czasem trudno rozpoznać, które kwiaty są żywe, a które sztuczneCzasem trudno rozpoznać, które kwiaty są żywe, a które sztuczne (by ps50mm )

Zainteresują Cię również

Suknie ślubne 2017 Suknie ślubne 2017
Każdy nowy rok przynosi ze sobą nowe trendy i style w branży modowej, nie inaczej jest w przypadku sukien ślubnych. Oto co...
Suknia ślubna z satyny Suknia ślubna z satyny
Czy pamiętacie tę piękną suknię ślubną w stylu retro z długimi rękawami i trenem, jaką miała na sobie w dniu ślubu bohaterka...

Na co zwrócić uwagę dekorując samochód?

Przy dekorowaniu samochodu musimy mieć na uwadze trzy najważniejsze aspekty:

Minimalizm – wybierając samochód do ślubu wybieramy zazwyczaj ładny i zadbany pojazd. Zbyt duża ilość ozdób może go zakryć. Warto wiedzieć, że ilość dekoracji powinna być proporcjonalna do wielkości samochodu. Pamiętajmy, że więcej nie zawsze oznacza lepiej i ładniej.

Funkcjonalność – ozdoby powinny być solidnie przymocowane do samochodu. Złe przyczepienie może nie tylko zniszczyć dekorację, ale i ograniczyć widoczność kierowcy, a co za tym idzie – spowodować wypadek.

Fantazja – wybór dekoracji zależy tylko od nas. Możemy zdecydować się na: kwiaty żywe, kwiaty sztuczne, figurki, maskotki, balony czy girlandy. Nie zapomnijmy też o rejestracjach ślubnych.

Niektóre samochody tak się rzucają w oczy, że nie potrzebują zbyt wielu ozdóbNiektóre samochody tak się rzucają w oczy, że nie potrzebują zbyt wielu ozdób (by duziedeliai )

Dekoracje z żywych kwiatów

Żywe kwiaty zawsze wyglądają pięknie i efektownie. Jednak czy sprawdzą się jako dekoracja samochodu?

Ich największym minusem jest trwałość. Przy dużych upałach w idealnym stanie utrzymają się niezwykle krótko. Warto o tym pamiętać i przy robieniu dekoracji pomyśleć o małych flakonikach, które będą dostarczały kwiatom wodę. Z pewnością zwiększy to ich żywotność.

Gdy decydujemy się pojechać do ślubu nowoczesnym samochodem, zapomnijmy o ozdobach np. z goździków. Postawmy na coś oryginalnego, np. na orchidee. Jeśli natomiast wybierzemy dużego Fiata – tradycyjne i popularne kwiaty typu tulipan czy gerber z pewnością będą pasowały idealnie.

Jeśli jednak obawiamy się, że zbyt wysoka temperatura zniszczy nasze kwiaty nawet te we flakonikach, a zdecydowanie nie chcemy sztucznych ozdób, możemy zdecydować się na ususzone polne kwiaty, czy kłosy zbóż.

Pamiętajmy o odpowiednim przymocowaniu ozdób do samochoduPamiętajmy o odpowiednim przymocowaniu ozdób do samochodu (by frans16611 )

Zainteresują Cię również

Koronkowa suknia ślubna Koronkowa suknia ślubna
Koronkowe suknie ślubne cieszą się wciąż dużym powodzenie wśród Panien Młodych, które kochają je za ponadczasowy, kobiecy i...
Biały ślub i wesele Biały ślub i wesele
Róż, złoto, czerwień, a może klasyczna biel? Nie za nudno? Biel w naszej kulturze przypisywana jest ważnym uroczystościom i...

Dekoracje ze sztucznych kwiatów i ozdób

Najwięcej Młodych Par decyduje się jednak na dekorację sztuczną, dzięki czemu jest pewność, że kwiaty nie zwiędną czy nie odczepią się, bo tego typu ozdoby zawsze mają mocne i trwałe przyssawki za pomocą, których montowane są do samochodu. Wybór ozdób jest ogromny: sztuczne kwiaty, maskotki, figurki zakochanych, balony, kokardy, girlandy oraz różnego rodzaju materiały. Pamiętajmy jednak aby nie przesadzić z ilością dekoracji, ma być to jedynie subtelny dodatek.

Wiele osób jest zdecydowanymi przeciwnikami tego typu dekorowania samochodów. Uważają, że jest to sztuczne, kiczowate, brzydkie. Wbrew takim opiniom uważamy, że takie ozdoby mogą wyglądać naprawdę pięknie i efektownie.

Plusem tego typu ozdób jest przede wszystkim trwałość. Możemy przechowywać je latami lub sprzedać by inne osoby mogły cieszyć się nimi w dniu ślubu.

Szybko, tanio i efektownie ozdobimy samochód kredą w płynie (markerem kredowym)Szybko, tanio i efektownie ozdobimy samochód kredą w płynie (markerem kredowym) (by fhsu )

Najwięcej Młodych Par decyduje się na dekorację sztuczną Najwięcej Młodych Par decyduje się na dekorację sztuczną (by cristiano_betta )

Tablice rejestracyjne

Jednym z elementów dekoracji samochodu jest tablica rejestracyjna. Pomysłów na nie jest naprawdę wiele, producenci wprost prześcigają się w pomysłach.

Oto przykładowe propozycje:

  • Młoda Para
  • Nowożeńcy
  • Game Over
  • Po chłopie
  • Koniec wolności
  • Just married
  • Help!
  • Imiona Młodej Pary

W sprzedaży dostępne są też tablice dla rodziców i gości weselnych. Koszt jednej sztuki to około 2 zł.

Ozdobne wstęgi dodadzą naszemu samochodowi szyku i elegancjiOzdobne wstęgi dodadzą naszemu samochodowi szyku i elegancji (by duziedeliai )

Zainteresują Cię również

Suknia ślubna na bogato Suknia ślubna na bogato
Wybór fasonu sukni ślubnej jest niezmiernie ważny, w końcu każda Panna Młoda pragnie czuć się i wyglądać w wymarzonym modelu...
Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało
Ślub to bez wątpienia jedno z tych wydarzeń w życiu kobiety, do którego chce się przygotować perfekcyjnie i też perfekcyjnie...