Róża w roli głównej. Różane wesele. Dekoracje weselne z dodatkiem róż

podroz poslubna w azji

Królową wszystkich kwiatów jest róża. Łatwo dostępna o każdej porze roku, o różnych kolorach i wielkościach i  przede wszystkim – piękna. Niekiedy różany bukiet nie wystarcza i Młode Pary umieszczają ten kwiatowy akcent na zaproszeniach, torcie, a nawet sukni ślubnej.

Różany bukietRóżany bukiet (by lukema )

Róża – kwiat idealny

Róża znana była już w czasach antycznych. Grecy uważani ją za symbol bogini miłości, Afrodyty, a Safona (grecka pisarka) nazwała ją królową wszystkich kwiatów. Ogromną popularnością cieszyły się też w Rzymie. Przyozdabiano nimi herby oraz stoły. W starożytności róże stosowane były również w kosmetyce. Róże kupimy o każdej porze roku, w każdej kwiaciarni. Występują w wielu kolorach oraz wielkościach. Przepięknie pachną. Niektóre gatunki róż można spożywać. W Maroku, w Dolinie Róż wytwarzany jest jedyny w swoim rodzaju olej różany.

Zainteresują Cię również

Ślub i wesele w wieczór sylwestrowy Ślub i wesele w wieczór sylwestrowy
Wybór daty ślubu to nie lada dylemat. Podczas gdy jedne pary koncentrują się na miesiącach z literką „r” w nazwie czy też ważnych...
Ślub w okresie karnawału Ślub w okresie karnawału
Gdy karnawał w pełni, mamy dla was propozycję na motyw przewodni wesela, zainspirowany balami karnawałowymi i maskowymi. To czas...

Skromna dekoracja samochoduSkromna dekoracja samochodu (by deepres )

Różana papeteria ślubna

Róże mogą się pojawić już na zaproszeniach ślubnych. Mały wytłoczony kwiat, a może płatek róży w środku? Zawieszki na alkohol, winietki, menu weselne oraz księga gości powinny nawiązywać do zaproszeń ślubnych. One również mogą mieć różany akcent.

A może odrobina różanych słodkości?A może odrobina różanych słodkości? (by ayca13 )

Młoda Para

Obowiązkowym dodatkiem Panny Młodej jest bukiet. W różanym ślubie oczywiście zrobiony z róż. We włosy, zamiast welon, również można wpiąć kwiat. Pamiętajmy wcześniej powiedzieć florystce, że róża będzie wpięta we włosy, wtedy odpowiednio ją zabezpieczy i szybko nam nie zwiędnie.

Panna Młoda ma bukiet, a Pan Młody – butonierkę. W sprzedaży dostępnych jest wiele wzorów spinek do mankietów. Może uda nam się znaleźć z motywem róży?

Różane ozdoby włosówRóżane ozdoby włosów (by bellafaye8 )

Różana butonierka dla Pana Młodego, bukiet dla Panny MłodejRóżana butonierka dla Pana Młodego, bukiet dla Panny Młodej (by mrcolantuono1 )

Zainteresują Cię również

Rustykalnie i glamour – czy takie połączenie stylów może się udać? Rustykalnie i glamour – czy takie połączenie stylów może się udać?
Planujesz wesele w drewnianej stodole, ale kochasz perły, kryształy i złocenia? Po ślubie zapraszasz gości do barokowej sali...
Ślub i wesele w stylu vintage Ślub i wesele w stylu vintage
Łączenie elementów stylu vintage ze stylem nowoczesnym jest obecnie bardzo modne. Dlaczego więc nie wykorzystać tego podczas ślubu...

Różany wianek zamiast welonuRóżany wianek zamiast welonu (by bellafaye8 )

Dekoracje weselne

Przy wejściu do kościoła i przy ołtarzu można ustawić duże, różane bukiety w szklanych wazonach.

Przy ławkach można przyczepić pojedynczą różę, a dywan obsypać płatkami kwiatów. Według tradycji, po ceremonii ślubnej, przed kościołem goście obsypują Parę Młodą grosikami albo ryżem. Coraz popularniejsze są też bańki mydlane, albo wystrzeliwane z tub sztuczne płatki róż. Wcześniej możemy się przygotować i zamiast sztucznych, świadkowie wręczą gościom żywe płatki kwiatów.

Samochód nie powinien być mocno ozdobiony. Zbyt dużo kwiatów może przynieść odwrotny efekt i zamiast elegancji będzie kicz. Wystarczą pojedyncze kwiaty przyczepione do klamek.

Róże powinny też pojawić się na sali weselnej. Pięknie będą się prezentować na stołach w wysokich wazonach. Może uda nam się znaleźć serwetki z motywem różanym? Obrusy mogą być obsypane płatkami kwiatów.

Róże mogą (a nawet powinny!) pojawić się na torcie weselnym. Żywe, sztuczne, a może z lukru? Również w naszych słodkim kąciku mogą znaleźć swoje miejsce, np. jako ozdoba cupcakes.

Podziękowania dla gości

Miłym gestem jest wręczenie gościom weselnym małego upominku. Może być to słodka babeczka z motywem róży, olejek różany czy róża gipsowa. Gościom można też wręczyć pojedynczą różę z bilecikiem.

Oryginalny pomysł na prezent dla gości weselnychOryginalny pomysł na prezent dla gości weselnych (by coreyann )

Krocząc wśród płatków róż…Krocząc wśród płatków róż… (by mssarakelly )

Tort weselny ozdobiony kwiatamiTort weselny ozdobiony kwiatami (by princessashley )

Zainteresują Cię również

Ślub i wesele w morskim klimacie Ślub i wesele w morskim klimacie
Czerwone Gitary śpiewały „Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew…”. Ślub i wesele w takiej scenerii marzy się...
Na luzie, czyli wesele w stylu casual Na luzie, czyli wesele w stylu casual
Wesela kojarzą się głównie z elegancko ubranymi Nowożeńcami, bogato przystrojoną kwiatami salą weselną, białą limuzyną i orszakiem...