Ślub i wesele w Boże Narodzenie - inspiracje. Wesele z motywem świątecznym

podroz poslubna w azji

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny. Czas na refleksję i pojednanie. Boże Narodzenie jest też idealną porą na ślub. Ten niesamowity klimat sprawi, że goście weselni długo nie zapomną uroczystości.

Pięknie ozdobiony kościółPięknie ozdobiony kościół (by thaimychu )

Świąteczny motyw przewodni

Jeśli bierzemy ślub w święta Bożego Narodzenia, warto wykorzystać wszystko co się z nimi wiąże, w tym dekoracje. W okresie świąt kościół jest przepięknie ozdobiony, widoczne są choinki, gwiazdy betlejemskie oraz lampki. Dzięki temu zaoszczędzimy na samodzielnym przyozdabianiu kościoła. Również sale weselne są często przystrojone łańcuchami i lampkami. Warto pójść za ciosem i zorganizować wesele właśnie z motywem świątecznym.

Zainteresują Cię również

Ślub i wesele w wieczór sylwestrowy Ślub i wesele w wieczór sylwestrowy
Wybór daty ślubu to nie lada dylemat. Podczas gdy jedne pary koncentrują się na miesiącach z literką „r” w nazwie czy też ważnych...
Ślub w okresie karnawału Ślub w okresie karnawału
Gdy karnawał w pełni, mamy dla was propozycję na motyw przewodni wesela, zainspirowany balami karnawałowymi i maskowymi. To czas...

Dekoracje świąteczno-weselneDekoracje świąteczno-weselne (by amiefedora )

Wesele w bożonarodzeniowym klimacieWesele w bożonarodzeniowym klimacie (by amiefedora )

Papeteria ślubna

Motyw świąteczny można umieścić już na zaproszeniach ślubnych. Gwiazda betlejemska, choinka albo święty Mikołaj wprowadzą przyszłych gości w weselno-świąteczny nastrój.

Zawieszki na alkohol, winietki i menu także mogą zawierać bożonarodzeniowe motywy. Nie zapomnijmy też o księdze gości.

Dekoracje weselne

Nie zapomnijmy też o dekoracjach weselnych. Święta kojarzą nam się głównie z czerwienią, ale można wpleść też odrobinę zieleni, szarości czy srebra.

Motyw świąteczny może pojawić się na stołach. W wazonach przepięknie prezentować się będą wilczomlecze, czyli znane nam wszystkim gwiazdy betlejemskie albo gałązki świerku. Obrusy mogą być w kolorze białym, a na nim zielone, czerwone albo srebrne dodatki.

W szklanych wazonach można umieścić bombki lub szyszki. Krzesła mogą być przewiązane grubymi wstążkami w kolorze dodatków.

Nie zapomnijmy o najważniejszym atrybucie świąt Bożego Narodzenia – choince. Warto, aby i ona pojawiła się na sali weselnej. Cudownego nastroju dodadzą świece – im jest ich więcej, tym lepiej.

Zainteresują Cię również

Rustykalnie i glamour – czy takie połączenie stylów może się udać? Rustykalnie i glamour – czy takie połączenie stylów może się udać?
Planujesz wesele w drewnianej stodole, ale kochasz perły, kryształy i złocenia? Po ślubie zapraszasz gości do barokowej sali...
Ślub i wesele w stylu vintage Ślub i wesele w stylu vintage
Łączenie elementów stylu vintage ze stylem nowoczesnym jest obecnie bardzo modne. Dlaczego więc nie wykorzystać tego podczas ślubu...

Pomysł na zawieszki na alkoholPomysł na zawieszki na alkohol (by Virginia L. )

Podziękowanie dla gości

Miłym gestem jest podarowanie gościom weselnym małego upominku. W tym przypadku również można pomyśleć nad prezentem w stylu świątecznym. Może być ręcznie malowana bombka z naszymi imionami i datą ślubu, porcelanowe aniołki czy odrobina słodkości w postaci muffiny.

Motyw świąteczny może pojawić się już na zaproszeniach ślubnychMotyw świąteczny może pojawić się już na zaproszeniach ślubnych (by Virginia L. )

Manicure w świątecznym klimacieManicure w świątecznym klimacie (by lovemaegan )

Ślubno-świąteczne menu

Akcent świąteczny może być też widoczny w naszym menu. Jakie potrawy kojarzą nam się z Bożym Narodzeniem?

Oczywiście: pierogi z kapustą i grzybami, kutia, karp smażony albo makowiec. Nie zapomnijmy też o słodkościach. Tort weselny może być ozdobiony lukrowymi bombkami albo listkami jemioły. W słodkim kąciku również nie może zabraknąć motywu bożonarodzeniowego. Dzieci zachwycone będą ciasteczkami na patyku (cake pops) w formie choinek albo gwiazdek.

Nadmiar dekoracji

Pamiętajmy, aby we wszystkim zachować umiar. Za dużo świątecznych ozdób i akcentów może spowodować, ale nasze wesele stanie się lekko kiczowate.

Pomysł na ozdobienie weselnych słodkościPomysł na ozdobienie weselnych słodkości (by dixiebellecupcakecafe )

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czasŚwięta Bożego Narodzenia to magiczny czas (by fireatwillrva )

Zainteresują Cię również

Ślub i wesele w morskim klimacie Ślub i wesele w morskim klimacie
Czerwone Gitary śpiewały „Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew…”. Ślub i wesele w takiej scenerii marzy się...
Na luzie, czyli wesele w stylu casual Na luzie, czyli wesele w stylu casual
Wesela kojarzą się głównie z elegancko ubranymi Nowożeńcami, bogato przystrojoną kwiatami salą weselną, białą limuzyną i orszakiem...