Szary jako kolor przewodni wesela. Inspiracje weselne - szarości.

podroz poslubna w azji

Dla wielu osób szary jest smutnym kolorem i wybranie go na kolor przewodni wesela wydaje się być złym pomysłem. Nic bardziej mylnego. Szarości są teraz bardzo modne, doskonale komponują się z takimi kolorami jak: pomarańcz, róż czy zieleń.

Nie obawiajmy się szarości – na weselu sprawdzi się idealnie albo jako barwa wiodąca, albo jako tło dla żywszych kolorów.

Druhny w pięknych, szarych sukienkachDruhny w pięknych, szarych sukienkach (by coreyann )

Panna Młoda i szarości

Wybór sukni w kolorze szarym może wymagać od Panny Młodej odwagi. W końcu większość Pań do kroczy do ołtarza w białej sukience.

Mniej odważne, ale równie efektowne są dodatki w kolorze szarym. Może być to lamówka, pasek, woalka na włosach czy np. buty. Nie zapomnijmy też o biżuterii, która również może być szara. W chłodniejsze dni niezbędne okaże się okrycie, np. bolerko, futro albo popularny ostatnio sweter.

Panna Młoda musi mieć też bukiet. Może być wykonany z ulubionych, kolorowych kwiatów, przewiązany szarą wstążką. Innym pomysłem jest połączenie bieli i szarości: róże idealnie komponują się z lawendą i starcem złocistym. Jesienią możemy stworzyć oryginalną wiązankę z wrzosów. Coraz popularniejsze staja się też wiązanki z broszek, guzików albo materiałowych kwiatów, które oczywiście mogą być w odcieniach szarości.

Pan Młody zrobiony na szaro

Pan Młody doskonale będzie prezentował się w szarym garniturze. Różne materiały oraz odcienie koloru pozwolą wybrać ten idealny, pasujący do charakteru wesela. Do szarego garnituru pasują czarne lub grafitowe buty, skarpetki w przybliżonym odcieniu garnituru oraz biała koszula. Plusem szarego garnituru jest jego uniwersalność, można go założyć zarówno na urodziny babci jak i do pracy.

Ślub i wesele w kolorze szarym wcale nie jest brzydkie i smutneŚlub i wesele w kolorze szarym wcale nie jest brzydkie i smutne (by lauradye )

Pan Młody doskonale będzie prezentował się w szarym garniturzePan Młody doskonale będzie prezentował się w szarym garniturze (by lauradye )

Druhny w szarościach

Jeśli Panna Młoda wystąpi w dniu ślubu w białej kreacji, druhny mogą założyć szare suknie. Efekt murowany. Jeśli jednak Panna Młoda planuje założyć suknię w kolorze szarym, druhny powinny pomyśleć nad kreacjami w innym kolorze. Może małe czarne albo długie suknie w kolorze fuksji? Szarość jest pod tym względem idealna, można ją łączyć z wieloma kolorami. W przypadku założenia sukni w innym kolorze warto pomyśleć o szarych dodatkach, np. butach, biżuterii czy kwiatku we włosach.

Również rodzice Państwa Młodych mogą założyć akcenty nawiązujące do wesela. Ojcowie, np. szare krawaty, matki – ozdoby do włosów albo rękawiczki.

Nasze słodkości mogą być ozdobione w pomysłowy sposóbNasze słodkości mogą być ozdobione w pomysłowy sposób (by stampinmom )

Uroczy dodatek tortu weselnegoUroczy dodatek tortu weselnego (by andrewrennie )

Szare dekoracje weselne

Kolor przewodni wesela nie powinien zakończyć się jedynie na ubiorze Państwa Młodych.

Powinniśmy pomyśleć o dekoracjach kościoła i sali weselnej, papeterii ślubnej oraz słodkościach.

Kolor przewodni może pojawić się już na zaproszeniach ślubnych. Zawieszki na alkohol i winietki powinny do nich nawiązywać.

Nie zapomnijmy też o stołach. Mogą pojawić się na nich szare obrusy z kolorowymi dodatkami. Jeśli obrus jest biały, kwiaty i serwetki mogą być w kolorze szarym. Pamiętajmy, aby nie przesadzić z ilością koloru. Krzesła mogą być przewiązane grubymi, szarymi wstążkami.

Przy suficie możemy powiesić szaro-kolorowe balony.

Cupcake w kolorze przewodnim weselaCupcake w kolorze przewodnim wesela (by harshlight )

Pomysłowa sesja ślubna… pod wodąBajeczna szara suknia ślubna (by wswed )

Nasze paznokcie również mogą być w kolorze przewodnim weselaNasze paznokcie również mogą być w kolorze przewodnim wesela (by Joanne Duckmanton )