Brat na świadka. Mężczyzna w roli świadka Panny Młodej

Choć trudno w to uwierzyć, nie każdej Pannie Młodej towarzyszy świadkowa. Nie oznacza to oczywiście, że przyszła żona pozostaje na ślubnym kobiercu bez wsparcia – u jej boku, podobnie jak u boku męża, może bowiem pojawić się świadek.

W tej roli najczęściej występuje brat Panny Młodej.

 Nie istnieją żadne regulacje dotyczące płci czy wyznania świadkaNie istnieją żadne regulacje dotyczące płci czy wyznania świadka (by seanosh )

Zainteresują Cię również

Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało
Ślub to bez wątpienia jedno z tych wydarzeń w życiu kobiety, do którego chce się przygotować perfekcyjnie i też perfekcyjnie...
Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na twarz przed ślubem Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na twarz przed ślubem
Każda Panna Młoda marzy o tym, by na swoim ślubie wyglądać jak najpiękniej, aby jej skóra była promienna i gładka, cera...

Świadkowa w garniturze

Dwaj mężczyźni w roli świadków na ślubie to obrazek mogący wzbudzić wiele kontrowersji – jak z resztą wszystko, co w temacie zaślubin nowe i nietypowe. Ślub i wesele to jedne z tych sytuacji w życiu, gdzie przywiązanie do tradycji odgrywa bardzo dużą rolę.

Co ciekawe, wiele Par Młodych nie ma problemu z elastycznością i omijaniem tradycji oraz kpieniem z zabobonów. Gorzej z gośćmi – wybierając na świadków dwóch mężczyzn musimy się liczyć w najlepszym wypadku ze zdziwieniem z ich strony. Nie unikniemy też wielu pytań.

Wybierając na świadków dwóch mężczyzn musimy się liczyć w najlepszym wypadku ze zdziwieniem gościWybierając na świadków dwóch mężczyzn musimy się liczyć w najlepszym wypadku ze zdziwieniem gości (by quirmuk )

Brat w roli świadka – dlaczego?

Dlaczego niektóre dziewczyny wybierają brata na świadka swojego ślubu? Powodów może być kilka:

  • Bliska relacja z bratem – po prostu: jest to najbliższa osoba w naszym życiu i powiernik wszelkich sekretów. W takiej sytuacji wybór jest oczywisty.
  • Brak/zbyt duża ilość sióstr chętnych do tej roli – niedobór jest równie problematyczny, co nadmiar, bo kogo wybrać, żeby nikt się nie obraził?
  • Brak/zbyt duża ilość bliskich przyjaciółek – ten sam problem, co w przypadku sióstr. Czasem nie wiadomo kogo wyróżnić, by komuś innemu nie sprawić tym przykrości.
  • Panna Młoda nie toleruje konkurencji – to może brzmieć jak fanaberia i choć naprawdę rzadko się zdarza, żeby świadkowa przyćmiła główną gwiazdę wieczoru, każda Panna Młoda ma prawo do własnych wyborów i to przede wszystkim ona powinna się czuć komfortowo.

Świadek musi mieć dla Pary Młodej dużo czasu i nierzadko występuje na weselu w roli agenta do zadań specjalnychŚwiadek musi mieć dla Pary Młodej dużo czasu i nierzadko występuje na weselu w roli agenta do zadań specjalnych (by mssarakelly )

Siostra czy brat – kogo wybrać na świadka?

Ze zdziwieniem niektórych członków rodziny i licznymi pytaniami muszą się zmierzyć przede wszystkim te Panny Młode, które wybrały brata na świadka, mimo iż posiadają jeszcze siostrę. Istotna staje się wówczas kwestia dyspozycyjności.

Świadkowanie to przecież nie tylko zaszczyt i przyjemność, ale także obowiązek. Świadek musi mieć dla Pary Młodej dużo czasu i nierzadko występuje na weselu w roli agenta do zadań specjalnych. Warto więc zdecydować się na to z rodzeństwa, które może nam poświęcić więcej swojej uwagi. Jeśli np. siostra ma na głowie ogarnięcie gromadki dzieci, chyba nie ma sensu dokładać jej kolejnych obowiązków?

Niektórym może także zależeć na sprawiedliwym podziale ról. Jeśli i z siostrą i z bratem mamy świetny kontakt i chcielibyśmy każde z nich wyróżnić w jakimś ważnym wydarzeniu w naszym życiu, możemy np. wybrać brata na świadka, a siostrę uczynić matką chrzestną naszego przyszłego dziecka.

Zainteresują Cię również

Buty idealne do ślubu i nie tylko Buty idealne do ślubu i nie tylko
Kiedyś nikt nie wyobrażał sobie butów ślubnych w kolorze innym niż biel i jej odcienie, co niestety wiązało się z mocno...
Sukienka na poprawiny Sukienka na poprawiny
Projektanci prześcigają się w tworzeniu sukienek na każdą okazję i w każdym stylu. Do wyboru więc mamy suknie typowo ślubne,...

Czy świadkami mogą być dwaj mężczyźni?

Jeśli chodzi o kwestie formalne, jednym wymogiem jest, aby świadek był osobą pełnoletnią. Nie istnieją żadne regulacje dotyczące jego płci, a nawet wyznania. Równie dobrze Parze Młodej mogą towarzyszyć dwie kobiety.

Nie znane są nam także żadne przesądy dotyczące takich wariacji ze świadkami. Jeśli jakieś znacie, koniecznie wspomnijcie o nich w komentarzach, abyśmy wspólnie mogli się z nimi rozliczyć.

Na nietypowy ślub – nietypowy świadekNa nietypowy ślub – nietypowy świadek (by robertramirez )

Panna Młoda w męskim groniePanna Młoda w męskim gronie (by lauradye )

Świadek zamiast świadkowej – jak to zorganizować?

Każda Panna Młoda z pewnością prezentować się będzie pięknie na tle trzech mężczyzn w garniturach. Aby cała czwórka wyglądała spójnie, warto zadbać o dekorację klap marynarek wszystkich panów. Idealnie sprawdzą się kwiatki – najlepiej te same co w bukiecie. Warto pamiętać, aby butonierka Pana Młodego było nieco bardziej strojna niż te świadków.

Choć formalnie nie napotkamy żadnych trudności, warto poinformować o swoim wyborze księdza prowadzącego mszę ślubną (chociażby dlatego, żeby nie był zaskoczony orszakiem, który ujrzy pod ołtarzem).

Jeśli świadkiem Panny Młodej będzie brat, odpowiednio wcześniej warto przeprowadzić z nim rozmowę na temat wzajemnych oczekiwań. Do rozważenia jest kwestia organizacji wieczoru panieńskiego i doraźna pomoc Pannie Młodej (wkładanie sukni, podręczne kosmetyki, poprawki w makijażu). Wierzymy jednak, że w kwestiach związanych z wyglądem, Panna Młoda zda się raczej na jakąś kobietę z najbliższego otoczenia. Rolą brata będzie zaś tylko przytakiwanie: „Tak, wyglądasz przepięknie”.

Jeśli więc uważacie, że w roli świadka na ślubie najlepiej sprawdzi się wasz brat, śmiało realizujcie ten pomysł nie zważając na krytykę. Z pewnością będzie to wspaniałe wyróżnienie i piękne wspomnienie dla całej waszej rodziny. Skąd ta pewność? Otóż nie ma w tym artykule niczego, czego nasze redaktorki nie przetestowałyby na własnej skórze!

Z takimi świadkami nie może być nudno!Z takimi świadkami nie może być nudno! (by 78428166@N00 )

Zainteresują Cię również

Dekolty sukien ślubnych Dekolty sukien ślubnych
Suknie ślubne mogą mieć różne fasony i kolory. Jednym z ważnych elementów, na który zwracamy dużą uwagę jest dekolt. Odpowiednio...
Piękne rzęsy w dniu ślubu Piękne rzęsy w dniu ślubu
Długie i gęste rzęsy to atrybut kobiecości, nie dziwi więc fakt iż każda Panna Młoda w dniu swojego ślubu chciałaby móc pochwalić...

 

Komentarze (0)

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location