Sesja ślubna nad wodą – romantyczne i oryginalne zdjęcia. Plener ślubny nad: morzem, jeziorem i rzeką

Plener nad wodą to świetny pomysł na piękną, efektowną ślubną sesję zdjęciową. Wybór jest szeroki – od plenerów na plaży, poprzez jeziora, urokliwe rzeczki i strumienie...

Warto pamiętać, że jeśli pragniemy mieć ciekawe, dynamiczne zdjęcia i w trakcie sesji chcemy dać się ponieść wyobraźni, najlepiej jest zorganizować naszą sesję po ślubie, gdyż ślubna kreacja mogłaby w przeciwnym razie nie dotrwać do uroczystości w należytym stanie. „Szalone” zdjęcia w wodzie nie są też najlepszym pomysłem, jeśli Panna Młoda ma suknię z wypożyczalni.

Warto pamiętać, aby na sesję wybrać mało oblegane miejsceWarto pamiętać, aby na sesję zdjęciową na plaży wybrać mało oblegane miejsce (by lauradye )

Zainteresują Cię również

Wesele jak z azjatyckiej baśni? Wesele jak z azjatyckiej baśni?
Pluszowe misie, kolorowe balony, suknie księżniczek, karoce, baśniowy las w tle; albo inaczej: hollywoodzki sen, mafiosi, wieś,...
Narzeczeńska sesja zdjęciowa Narzeczeńska sesja zdjęciowa
Przyszłe Pary Młody coraz częściej decydują się nie tylko na ślubną sesję zdjęciową, ale także na sesję narzeczeńską. Jak ona...

Woda – tło czy… „rekwizyt”?

Czy planujemy sesję zdjęciową na plaży, czy nad jeziorem, musimy zastanowić się na jej charakterem. Czy marzą nam się dystyngowane zdjęcia z pięknym widokiem w tle? Romantyczne ujęcia pary nad samym brzegiem morza czy też Pana Młodego przenoszącego swoją wybrankę nad strumieniem? A może radosna sesja Pary Młodej ochlapującej się wodą?

Wiele tu zależy od naszych oczekiwań co do fotografii – chcemy, aby te piękne pamiątki były artystycznymi portretami zakochanych nowożeńców, czy też uwiecznimy na nich spontaniczne emocje: śmiech, zabawę, żywą radość?

Jeśli chcemy mieć sesję nad wodą, musimy zastanowić się na jej charakteremJeśli planujemy zdjęcia ślubne nad wodą, musimy dobrze zastanowić się nad ich charakterem (by coreyann )

Jeśli woda ma być nie tylko naszym tłem, ale i „rekwizytem”, mamy ograniczone pole manewru jeśli chodzi o porę naszej sesji (przynajmniej, jeśli planujemy zorganizować ją w Polsce).

Wiosną woda będzie jeszcze zbyt chłodna na szaleństwa, a zimą możemy co najwyżej urządzić sesję na łyżwach. Warto jednak poczekać – sesja zdjęciowa Pary Młodej w wodzie, radośnie ochlapującej się czy też obejmującej się na piasku tuż przy brzegu będzie piękną pamiątką i dobrą zabawą.

Nowożeńcy na plaży

Pomysłów na sesję nad morzem jest wiele. Warto pamiętać, że latem plaże są często oblężone – a nie chcemy przecież, aby na naszych ślubnych fotografiach pojawiali się przypadkowi plażowicze. Znajdźmy więc bardziej zaciszną, małą plażę (jeśli zrezygnujemy z miejsc popularnych, znajdziemy nasz wymarzony zakątek zarówno nad Bałtykiem, jak i w zagranicznych kurortach) lub wybierzmy na naszą sesję termin poza „turystycznym szczytem”.

Również wieczorna sesja, kiedy ludzie nie przychodzą już się opalać, jest świetnym pomysłem. Plaże robią się bardziej puste i nabierają romantycznego klimatu. Czy może być coś piękniejszego niż fotografie Młodej Pary o zachodzie słońca nad morzem?

Sesja na plaży jest niezwykle romantycznaSesja na plaży jest niezwykle romantyczna (by lauradye )

Zainteresują Cię również

Wady i zalety sesji zdjęciowej po ślubie Wady i zalety sesji zdjęciowej po ślubie
Sesje zdjęciowe plenerowe są piękną pamiątką ze ślubu. Najczęściej odbywają się po weselu – dzień, dwa lub dłużej. Jeśli jeszcze...
Sesja fotograficzna w trakcie wesela – wady i zalety Sesja fotograficzna w trakcie wesela – wady i zalety
Przed, po a może w trakcie? Jaki moment jest najlepszy, by urządzić sesję ślubną? Wybór odpowiedniego dnia ma ogromne znaczenie i...

Plener nad wodą to świetny pomysł na piękną, efektowną ślubną sesję zdjęciowąPlener nad wodą to świetny pomysł na piękną, efektowną ślubną sesję zdjęciową (by criminalintent )

Nie bójmy się zamoczyć sukienki!Nie bójmy się zamoczyć sukienki! (by softestthing )

Morze to nie tylko plener „wodny”. Warto zrobić parę zdjęć na plaży: podczas spaceru, stojąc pod morskim klifem, wylegując się razem na piasku… Zamiast ślubnego welonu Panna Młoda może założyć gustowny, plażowy kapelusz. Pasującym rekwizytem będą też okulary przeciwsłoneczne. Buty w przypadku sesji plażowej nie są koniecznością – na brzegu morskim Pani Młoda będzie się o wiele lepiej prezentować boso, ze stopami przybrudzonymi piaskiem, niż w białych szpilkach. A może dodać sesji nieco humoru i założyć do niektórych zdjęć kolorowe kalosze?

A może zrobić kilka zdjęć na pomoście lun molo?A może zrobić kilka zdjęć na pomoście lub molo? (by cnon )

Sesja nad jeziorem

Kalosze można wykorzystać także podczas sesji fotograficznej na jeziorem. Kilka zdjęć Młodych w uroczych, kolorowych „gumiakach”, opryskujących się wodą, a następnie parę bardziej romantycznych: małżonkowie obejmują się na brzegu jeziora, Pan Młody po pas w wodzie trzyma na rękach swą wybrankę… Pomysłów jest wiele!

A może żeglarska Para Młoda na jachcie na Mazurach? Będzie to wspaniały pomysł szczególnie dla pasjonatów żagli. Choć Młodzi pozować będą w strojach ślubnych, warto zaopatrzyć się w tematyczne rekwizyty, jak chociażby marynarskie czapeczki.

Nad wartkim strumieniem

A może połączyć plener nad wodą z plenerem górskim? Góry stanowią wyjątkowo malownicze tło, zwłaszcza dla Pary Młodej uwielbiającej przyrodę. Górskie potoki dodadzą dynamiki fotografiom. Czyż nie ciekawie będzie wyglądać ujęcie małżonków obejmujących się na skałach tuż obok wartkiego prądu strumienia? A może romantyczne ujęcie na drewnianym mostku przerzuconym nad potokiem? Na pewno znajdziemy mnóstwo pięknych miejsc do ślubnego pleneru; pamiętajmy tylko, że latem możemy mieć problem ze znalezieniem miejsc wystarczająco odludnych, zwłaszcza w Tatrach.

Plener nad wodą można połączyć np. z górami lub łąkąPlener nad wodą można połączyć np. z okolicznymi, zielonymi krajobrazami (by coreyann )

Malowniczy pomost zawsze w cenieMalowniczy pomost zawsze w cenie (by lauradye )

A może kogoś zaprosić na udział w sesji ślubnej?A może kogoś zaprosić do udziału w ślubnej sesji zdjęciowej? (by sayluiiiis )

Zainteresują Cię również

Sesja zdjęciowa na chwilę przed ślubem – wady i zalety Sesja zdjęciowa na chwilę przed ślubem – wady i zalety
Sesja zdjęciowa przed ślubem, w trakcie czy po? Wielu z nas zastanawia się kiedy jest najlepszy czas. Poniżej przedstawiamy...
Co zrobić z pupilem podczas wesela? Co zrobić z pupilem podczas wesela?
Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Co z nim zrobić podczas wesela? Zabrać ze sobą, zostawić u przyjaciół czy oddać do hotelu...