Forum ślubne i weselne – pytania i odpowiedzi, dylematy narzeczonych. Dobre rady z pierwszej ręki – miejsce spotkań przyszłych i świeżo upieczonych małżonków

podroz poslubna w azji

  piątek, 23 wrzesień 2016
  6 Replies
  11.1K Visits
0
Votes
Undo
  Subscribe
Cześć Dziewczyny,
Kurczę, w moim życiu pojawiło się jakieś nowe, niekomfortowe uczucie. Obawiam się, że to po prostu zazdrość.
Ale od początku. Mój mąż ma dwóch braci. Najstarszy jest już żonaty od kilkunastu lat, ja od 5 lat jestem żoną najmłodszego, a średni, do tej pory "samotny wilk" ochajtał się tego lata.
Pierwsza synowa nie jest zbyt lubiana przez teściów, stosunki są poprawne. Ja żyję z nimi w zgodzie - jest miło, ale z dystansem - nagrabiłam sobie trochę nieprzyjęciem nazwiska męża i własną wizją wesela, a raczej jego braku ;) Ale ogólnie jest spoko. Najnowsza synowa, taka świeżynka w naszej rodzinie jest za to idealna: śliczna, gospodarna, kontaktowa - cud, miód i orzeszki. Teściowa za nią szaleje, a mnie... a mnie jest zwyczajnie przykro, gdy słyszę kolejne ochy i achy na jej temat.
Fakt, nie jestem ideałem, a ona na razie się takim wydaje. Generalnie lubię dziewczynę i cieszę się, że średni brat w końcu sobie kogoś znalazł, ale ta zazdrocha tak mierzi...
Liczę, że któraś z Was miała podobnie i mnie trochę pocieszy, że nie jestem sama z takimi myślami...
około 5 lat temu
·
#1355
0
Votes
Undo
Kobiety są niepojętę, założe się że wcale Ci nie zależało na kontakcie z teściową dopóki nie przyszła młoda i zaczęła mięc z nią dobrą relację
około 6 lat temu
·
#1336
0
Votes
Undo
Moim zdaniem też nie masz się co przejmować. Wiem, że gdy obok pojawia się ktoś idealny, czasem trudno to przeboleć, ale Ty sama wypracowałaś takie relacje z teściową i jeśli Ci one odpowiadały to niech tak zostanie. A młoda synowa faktycznie może działać dobrze na teściową i na was, bo zawsze może wam pomóc coś załatwić, ale też będzie teściowej poprawiać humor :D A dzięki temu wszyscy będą szczęśliwsi :D
około 7 lat temu
·
#1257
0
Votes
Undo
Ofelija, każdy ma swoje problemy! Możesz pochwalić się swoimi.
około 7 lat temu
·
#1253
0
Votes
Undo
Jajku, naprawdę? Waszym zdaniem to są "problemy"? Obudźcie się dziewczyny!
około 7 lat temu
·
#1246
0
Votes
Undo
A może by tak spojrzeć na sprawę mniej negatywnie?
Zazdrość jest, ok, wielu z nas ją czuje, ale czy koniecznie trzeba z nią walczyć i tylko czekać na jakąś wtopę nowej synowej?
Wcześniej nie zależało Ci na jakiejś bliskiej relacji z teściową, tak wybrałaś, tak było ok dopóty... No właśnie - pies ogrodnika? ;) Żyj jak żyłaś, skoro tak czułaś się komfortowo.
Po drugie - teściowa nawiązuje więź z nową synową, to źle? Może zyska przyjaciółkę, wygada się, będzie odprężona - wszyscy na tym skorzystacie!
Po trzecie - dziewczyna jest zaradna, czy to taka tragedia? Docenisz to przy pierwszych spędzanych razem świętach.
A teraz odwróćmy sytuację: czy wolałabyś aby szwagier ożenił się z jakąś wredotą, której nikt nie lubi, która działa wszystkim na nerwy i nawet kubka po kawie do zlewu nie odniesie? Czy to byłoby dla Waszej rodziny większe szczęście?
Wszyscy narzekamy, że wokół sami malkontenci, a Polska to taki smutny kraj, a gdy pojawi się w naszym otoczeniu ktoś miły, co robimy? No właśnie, tylko czekamy aż mu się noga powinie ;)
około 7 lat temu
·
#1245
0
Votes
Undo
Nie przejmuj się. Na początku zawsze relacje układają się fiołkowo. Jest idealnie, aż mdło. Ja jestem jedyną synową, ale moja teściowa była zachwycona chłopakiem córki - 17-latkiem! Taki zaradny, taki miły i uprzejmy, taki uczynny, taki zakochany. Długo to nie trwało :D

Moje pierwsze spotkania z teściową też były super. Zawsze miło i sielankowo. Wszystkim zachwalałam ją, a moje koleżanki mówiły: UWAŻAJ. No i dała mi popalić ;)

U ciebie widzę to tak. Przyszła synowa ma ogromne parcie na ślub, chce jak najszybciej wkupić się w rodzinę. Takie milutkie babeczki czasem są bardzo fałszywe i trzeba na nie uważać. Jeszcze może pokazać rogi i wtedy to Ty będziesz tą najlepszą. Myślę, że teściowa może się też cieszyć, że syn w końcu na poważnie związał się, zaangażował.
  • Strona :
  • 1
Do tej pory nie udzielono odpowiedzi w tej dyskusji
Twoja odpowiedź
Captcha
To protect the site from bots and unauthorized scripts, we require that you enter the captcha codes below before posting your question.

Osoby online

Odwiedza nas 176 gości oraz 0 użytkowników.

Najnowsze posty na forum

Essay writing plan
445119 Hits 0 Votes
Posted on sobota, 11 wrzesień 2021
Before completing any academic work, you need to think clearly about w ...
Squid games are being watched in North Korea.
1558 Hits 0 Votes
Posted on czwartek, 18 listopad 2021
Residents of the reclusive country say Squid Game is being smugg ...
O czym warto jest pamiętać organizując obiad wesel ...
2568 Hits 0 Votes
Posted on poniedziałek, 31 sierpień 2020
Jak w temacie NIby jest to jedynie obiad dla niewielkiej ilości gości ...
How to make money on bets
1549 Hits 0 Votes
Posted on poniedziałek, 23 styczeń 2023
I don't have much time to improve my financial situation. I thought fo ...
New Cretaceous Vertebrates Found in Northeast Chin ...
1558 Hits 0 Votes
Posted on czwartek, 09 grudzień 2021
A team of Chinese and foreign researchers has discovered a new s ...