Forum ślubne i weselne – pytania i odpowiedzi, dylematy narzeczonych. Dobre rady z pierwszej ręki – miejsce spotkań przyszłych i świeżo upieczonych małżonków

podroz poslubna w azji

  piątek, 20 grudzień 2013
  21 Replies
  11K Visits
0
Votes
Undo
  Subscribe
Witam wszystkie byłe Panny Młode i mam pytanie. Będziemy wspominać! ;) Co na waszych weselach miało być dopięte na ostatni guzik a się nie udało? Jakie miałyście wpadki i gafy? Te śmieszne i te mniej śmieszne. Pamiętacie jakieś ciekawe anegdotki ze swoich ślubów i wesel?

A przyszłe Panny Młode niech czytają i upewniają się w przekonaniu, że nie musi być idealnie, żeby i tak było wspaniale.

Pokażmy razem jak wiele jest nieidealnych a szczęśliwych Panien Młodych!
około 10 lat temu
·
#179
0
Votes
Undo
Moja koleżanka zapomniała o podwiązce. Miała dwie, a w sumie nie założyła żadnej:D
około 10 lat temu
·
#183
0
Votes
Undo
Ja po próbnym makijażu się popłakałam, a ten właściwy starłam w 3/4, bo miałam fioletowe cienie aż po linię brwi, brrr... ;)

Na ślub siostry kilka lat temu zapomnieliśmy zabrać kokard, które poprzedniego wieczoru szykowaliśmy do ustrojenia kościoła!
około 10 lat temu
·
#184
0
Votes
Undo
Na przyjęcie przybyło 60 ze 120 zaproszonych gości?

Hmmm nie wiem czy to wpadka, ale jedna z naszych osobistych "anomalii". Oczywiście o osobach, które nie przybędą dowiedzieliśmy się wcześniej niż w dniu ślubu ;)
około 10 lat temu
·
#199
0
Votes
Undo
Na ślubie koleżanki niespodziewane urwanie chmury zmusiło wszystkich do nagłej zmiany planów i przeniesienie składania życzeń na salę. Nie było też wspólnych zdjęć przed kościołem. To była nagła decyzja, ale wszystko dobrze wyszło. A Młoda Para była tak szczęśliwa, że deszcz był im niestraszny. Właściwie to się z niego śmiali :)
około 10 lat temu
·
#313
0
Votes
Undo
U nas wpadką był chyba brak winietek. Co prawda miałam wrażenie, że goście sami fajnie się rozsiedli i że czuli się komfortowo, ale jedna ciocia zaczepiła mnie w trakcie wesela i powiedziała, że trzeba było każdemu wyznaczyć miejsce za pomocą karteczki z nazwiskiem i nie byłoby problemu i byłby większy porządek.

Może rzeczywiście goście mieli kłopot z zajęciem strategicznej pozycji, tylko po prostu tego nie zauważyłam?
Druga wersja wydarzeń, w którą wolałabym uwierzyć: ciocia się czepia ;)
około 10 lat temu
·
#314
0
Votes
Undo
O! I jeszcze jedna rzecz nie zgrała się tak w 100% - po obiedzie fotografka zaproponowała nam sesję na zewnątrz sali wraz z gośćmi. Zajęło to bardzo długo, chyba z godzinę i gości nie sposób było zagonić z powrotem do sali na deser i występ zespołu. No i straciłam moją ukochaną piosenkę. Na szczęście panowie zagrali ją dla mnie jeszcze raz :)

Ostatecznie mamy super zdjęcia z każdym gościem, ale organizacyjnie się trochę posypało :)
około 10 lat temu
·
#321
0
Votes
Undo
Nagła decyzja o ślubie i zbyt późne wysłanie zaproszeń. Goście w dużym szoku i wielu z nich nam odmówiło towarzystwa.

Moja osobista porażka - niezabranie do kościoła błyszczyka, strasznie irytowały mnie suche usta!
około 10 lat temu
·
#323
0
Votes
Undo
Oj, my mieliśmy kilka wpadek, hyhyhyhy. Np. na ślub zdecydowaliśmy się 3 miesiące przed uroczystością. Zapraszając gości cały czas słuchaliśmy, że MUSIMY, bo jestem w ciąży. Za gafę uważam też spóźnienie mojego męża ;) Przyjechał do mnie gdzieś z 10 minutowym opóźnieniem/
około 10 lat temu
·
#387
0
Votes
Undo
Mając doświadczenia ślubno-weselne, zarówno jako Panna Młoda jak i częsty gość na weselnym przyjęciu, spotykałam się najczęściej z wpadkami "modowymi": za bardzo roznegliżowaną Panna Młodą , która zamiast świecić bielą sukni ślubnej , świeciła pokaźnie odkrytym dekoltem.Za duży garnitur Pana Młodego ,źle założona mucha bądź nieodpowiednio zawiązany krawat- to zdarza się coraz częściej. Wpadką również jest fałszujący organista podczas ceremonii kościelnej z kolei pierwszy taniec przy złym wyborze piosenki nie robi dobrego wrażenia .

_________________
zajrzyj tutaj
około 10 lat temu
·
#448
0
Votes
Undo
Moim zdaniem moja znajoma zaliczyła wpadkę na ślubie - a raczej po ślubie - koleżanki krytykując jedzenie i... innych gości. Coś było niedoprawione, czegoś innego "nikt nie tknął" (co było nieprawdą), ktoś tam się głupio zachował, a ktoś tam beznadziejnie się ubrał (obraza członków rodziny sprawiła przykrość parze młodej) - wszystkie te uwagi niestety nie zostały przekazane za plecami, a w oczy nowożeńcom. Bardzo przykre...
około 10 lat temu
·
#453
0
Votes
Undo
Z naszej strony nie przypominam sobie żadnej wpadki... Mimo, że spieszyliśmy się ze ślubem (mąż spoza Unii, przyjechał z wizą 90-dniową na ślub, bo dłuższej nie dają; w ciągu tych 90 dni trzeba było wszystko załatwić, żeby mógł składać wniosek o kartę pobytu). Za to wielką wpadę zaliczył świadek męża, który po prostu się nie pojawił, nie informując o tym nikogo. W ostatniej chwili, tuż przed ślubem, zmienialiśmy w urzędzie świadka. Trochę było z tym stresu...

W lokalu wszystko było w porządku, jedzenie smaczne, tylko obsługa na początku zbyt szybko wnosiła kolejne potrawy :p
około 10 lat temu
·
#479
0
Votes
Undo
U nas była wpadka modowa - nie nasza na szczęście ;) Jedna z cioć ubrała się w dość "odjazdowy" róż, który bardzo mocno kontrastował z ubiorem innych gości :p Nie róż pudrowy czy standardowy, ale delikatny... Określiłabym to jako róż markerowy, taki rażący w oczy. Jej mąż, elegancki pan, miał niekiedy minę niczym cierpiętnik, ale ciocia w ogóle się nie przejmowała, radosna, żwawa, energiczna... Dusza towarzystwa, ale na niektórych zdjęciach to ciocię najbardziej widać, nie nas ;)
około 10 lat temu
·
#546
0
Votes
Undo
Ja wpadek weselnych znam kilka, jak nie kilkanaście ;) Jestem organistką oraz gram w zespole weselnym.

Jedna z takich ciekawszych wpadek, to ta, gdzie grgałam na jakiejś wiosce na ślubie. Podczas kazania przegladałam śpiewnik, aby znaleźć nuty do jednej pieśni. Z racji tego, ze na wioskach jeździ się ze swoim sprzętrm, to musiałam zabrać keyboard swój. Odkładając śpiewnik nie zauważyłam, że włączyłam przycisk DEMO w instrumencie i nagle z głosników poleciał utwór prezentacyjny instrumentu w samym środku kazania.... Pierwszy i ostatni raz takie coś odstawiłam :P

Inna fajna sytuacja, to moment, w którym rzekoma cudowna suknia młodej, która wychwalali jej rodzice i ona sama okazała sie totalną klapą... Młodej wypadały piersi, była to napuszona hiszpanka tak krótka, ze było jej widać podwiązkę, w talii na dodatek była koronkowa.

Inna akcja to muzykalny wujek młodej ;) uczył nas jak mamy grać, bo 'słychać że ejszcze dużo pracy przed nami, ale jesteśmy zgranym zespołem!' argumentem, który był mistrzowski to było stwierdzenie, ze 'on sie na tym zna, bo sie kształcił! W koncu ukonczył 3 klasy ogniska muzycznego na akordeonie.. w wieku 10 lat :)

Inną, ale to irytujacą sytuacją był moment, w którym przyjeżdżam, aby zagrać na ślubie o 16, a się okazuje, ze na 15 jest msza urodzinowa i nie mogę się przygotować. Młodzi już czekają, goście czekaja, a msza urodzinowa trwa w najlepsze ;) 15 minut opóźnienia mieliśmy.

A to już przykłąd koleżanki ;) zamówili sobie sesję tuż przed slubem. Po wywołaniu zdjeć zorientowali się, że zapomnieli załozyć obrączek i na żadenym zdjeciu nie maja ich na palcach.


Oczywiście każde wesele ma swój klimat, a co za tym idzie niektórzy goscie są bardzo charakterystyczni. Oczojebne sukienki to standard. Uwydatnione biusty, bardzo króciutkie spódniczki też są czeste. Raz nawet świadkowa tak sie odstroiła, że swoja złota suknią przyćmiła Młodą.

Generalnie nie spotkałam się z weselem, aby wszystko było idealnie. Zawsze cos jest. Od walnietej lodówki, dzieki czemu wszystko płynie, race nei dajace sie odpalic, specyficzni goście, leniwi fotografowie, raz byłam an weselu, gdzie klawiszowiec sie sprzętu trzymał, taki był spity, brak klimy, dzieki czemu wesele odbywało się na zewnątrz....
około 10 lat temu
·
#611
0
Votes
Undo
Za duży garnitur Pana Młodego ,źle założona mucha bądź nieodpowiednio zawiązany krawat- to zdarza się coraz częściej. Wpadką również jest fałszujący organista podczas ceremonii kościelnej z kolei pierwszy taniec przy złym wyborze piosenki nie robi dobrego wrażenia . Uważać trzeba również na wino, którego nie prezentuje się efektowanie wylane na białej sukni ślubnej.
około 10 lat temu
·
#613
0
Votes
Undo
Nie ma co się przejmować gafami. Najczęściej i tak żaden z gości nic nie zauważy. Najważniejsze, to żeby było dużo jedzenia, wódki i głośna muzyka. Gościom nic więcej do szczęścia nie potrzeba ;)
około 9 lat temu
·
#751
0
Votes
Undo
Ja w ostatnią sobotę zaliczyłam straszną wpadkę jako gość! Spóźniliśmy się z chłopakiem na ślub cywilny znajomych zaledwie 5 minut i... zastaliśmy ich już wychodzących z sali! Nie wiedziałam, że śluby cywilne są takie króciutkie! Głupio wyszło :(

Tak więc moja rada: na ślub cywilny stawcie się 5-10 minut wcześniej, ale nigdy, przenigdy, ani minuty za późno!
około 9 lat temu
·
#752
0
Votes
Undo
Ja byłam raz na weselu, które w zaproszeniu nazwane zostało "przyjęciem weselnym", a w rzeczywistości było po prostu wykwintnym obiadem. Wielu gości było zaskoczonych, że to nie tradycyjne wesele i np. żałowało, że ciągnęło ze sobą osobę towarzyszącą na rodzinną posiadówkę (bo ostatecznie taka "obca" osoba się nieźle wynudziła - nie było zabaw ani tańców).

Uważam, że młodzi zaliczyli wpadkę na etapie wymyślania treści zaproszeń ;)
około 9 lat temu
·
#754
0
Votes
Undo
Mega wpadka weselna u mojej kuzynki: drugie wesele odbywające się za przepierzeniem (to nawet nie była ściana!) - wesele dwa razy większe i dwa razy głośniejsze niż "nasze" - straszna wpadka organizatorów, że na coś takiego pozwolili!
około 9 lat temu
·
#789
0
Votes
Undo
No to niezła akcja z tym weselem obok! Ja by chyba nie wytrzymała i negocjowała cenę!
około 9 lat temu
·
#790
0
Votes
Undo
Ja też byłam na weselu, gdzie na piętrze odbywało się inne - większe i głośniejsze. Teraz za wszelką cenę chcą zarobić...
  • Strona :
  • 1
  • 2
Do tej pory nie udzielono odpowiedzi w tej dyskusji
Twoja odpowiedź
Captcha
To protect the site from bots and unauthorized scripts, we require that you enter the captcha codes below before posting your question.

Osoby online

Odwiedza nas 122 gości oraz 0 użytkowników.

Najnowsze posty na forum

Auto do ślubu śląsk
397 Hits 0 Votes
Posted on środa, 24 maj 2023
Jakim samochodem jedziecie do ślubu? Jakie jest Wasze wymarzone auto d ...
DJ Services in Los Angeles CA
439 Hits 0 Votes
Posted on środa, 07 czerwiec 2023
Are you looking for professional DJ services? Look no further than Ale ...
Why Your CV Matters
473 Hits 0 Votes
Posted on wtorek, 02 maj 2023
Your CV is often the first impression Hiring managers will have of you ...
It is a good thing that you can buy cheap WOW Clas ...
2669 Hits 0 Votes
Posted on czwartek, 17 grudzień 2020
We embarked on a journey of hell under the leadership of adventurers. ...