Jak wybrać idealną datę ślubu? - abcweselne.pl

abcweselne.pl

This is some blog description about this site
Rozmiar czcionki: +

Jak wybrać idealną datę ślubu?

Jak wybrać idealną datę ślubu?

Zaręczyłaś się! To wspaniale! Teraz czas pomyśleć nad idealną datą ślubu. Nie jest to proste, ponieważ pod uwagę trzeba wziąć kilka ważnych kwestii, takich jak czas na przygotowanie, porę roku czy po prostu symboliczną liczbę…

Pora roku

Decydujący wpływ na wybór daty ślubu ma pogoda. Większość Młodych Par wybiera miesiące letnie, ale zimowe śluby też mogą być piękne. Wiosną, zimą i jesienią jest zwykle trochę taniej.

Przesądna literka „r”

Wiele Par Młodych jest przesądnych i chce się pobrać w miesiącu w literą „r”. Ma ona przynieść szczęście Nowożeńcom. Czerwiec i sierpień oczywiście przodują, bo oprócz tej ważnej literki jest również ciepło i słonecznie.

Symboliczna data

Dla wielu osób ważną rolę odgrywają symbole. Czyż nie byłoby cudownie pobrać się w dniu pierwszego spotkania albo zaręczyn? No, ale niestety nie zawsze jest to możliwe. Nie zawsze ten ważny dla nas dzień wypada akurat w… sobotę. Można więc zaczekać kilka lat albo wybrać inną datę ślubu.

Wolne terminy

Symboliczna data to jedno, a wolny termin w wymarzonej sali bankietowej to drugie. Fajne, niedrogie miejsca trzeba rezerwować często z dużym wyprzedzeniem. To samo dotyczy: zespołów, fotografów, ale i salonów sukien ślubnych, które często na uszycie sukni potrzebują nawet 6-9 miesięcy.

Cena

Niezwykle ważnym czynnikiem podczas organizowania ślubu i wesela są koszta. Warto wiedzieć, że sale weselne są zwykle tańsze poza sezonem, np. w kwietniu albo w październiku.

Fot. o_hai

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Podziękowanie dla gości z wiosennym motywem
Pomysł na prezent dla wielkanocnej Młodej Pary

Related Posts

 

Osoby online

Odwiedza nas 251 gości oraz 0 użytkowników.

O blogu

Dzień ślubu jest tak wyjątkowy, że długo nie można o nim zapomnieć. Ba, niektóre panny młode nawet po fakcie nie potrafią lub zwyczajnie nie chcą rozstać się z tematyką dekoracji, falbanek, smakołyków, życzeń, prezentów, uniesień – przecież o tylu rzeczach można by powiedzieć przyszłym narzeczonym.

Tak jest z nami. MałgorzataMadeline to co prawda stuprocentowe mężatki, ale z głowami pełnymi ślubnych i weselnych refleksji, porad, inspiracji. Co byśmy zmieniły w naszych ślubach, a z czego jesteśmy dumne? Przed czym chciałyśmy przestrzec przyszłe panny młode i na co zwrócić ich szczególną uwagę w czasie szaleństwa przygotowań? Nie zabraknie też spojrzenia na ślub i wesele z przymrużeniem oka – bo naprawdę warto przeżyć ten dzień na luzie i z uśmiechem!