Grudniowy ślub - Ślub i wesele z przymrużeniem oka i całkiem na serio - świeżo upieczone panny młode dzielą się ślubnymi inspiracjami

podroz poslubna w azji

abcweselne.pl

This is some blog description about this site
Rozmiar czcionki: +
Wyróżnione

Ślub i wesele w grudniu

Ślub i wesele w grudniu

Grudzień większości z nas kojarzy się z Bożym Narodzeniem i sylwestrową huczną zabawą, jest więc to miesiąc radosny i ciepły, mimo szalejącej za oknami srogiej zimy. A jeśli dodatkowo spadnie białych puch, to cały świat wydaje się piękniejszy. Świąteczna atmosfera i zimowa aura to świetny czas, by powiedzieć sakramentalne tak!

Dla kogo grudniowy ślub?

Ze względu na specyficzny przedświąteczny okres pełen przygotowań i zakupowej gorączki, grudzień to miesiąc bardziej odpowiedni na przyjęcie ślubne dla bliskiej rodziny i przyjaciół niż na wielkie, huczne wesele. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że wiele osób w tym okresie wyjeżdża, snuje świąteczne czy sylwestrowe plany, może się więc okazać, że ślub w tym okresie będzie kolidował z wypełnionym po brzegi grafikiem zaproszonych gości. Z drugiej strony, ślub w Boże Narodzenie może być świetną okazją do spotkania i spędzenia tego magicznego czasu w gronie całej rodziny.

Czas Adwentu

Planując ślub w grudniu należy pamiętać o okresie od 1 do 24 grudnia, czyli o adwencie. W tym czasie wprawdzie można wziąć ślub kościelny, jednak urządzanie wesela jest już wbrew naukom kościoła. Jeśli więc zależy nam na ślubie kościelnym i weselu, to zostaje nam jedynie okres pomiędzy 25 a 31 grudnia. Osoby niewierzące mogą natomiast wziąć ślub cywilny i wyprawić wesele w dowolnym grudniowym terminie, oczywiście poza dniami, kiedy urząd jest zamknięty.

Magiczny grudzień

Ostatni miesiąc w roku ma w sobie niepowtarzalny klimat i nastrój. Większość sklepów, ulic i domów jest już pięknie udekorowana. Także w kościołach i Urzędach Stanu Cywilnego pojawiają się bożonarodzeniowe dekoracje, co tworzy cudowną oprawę ślubu. W radio rozbrzmiewają polskie kolędy i świąteczne piosenki. Po szarym i smutnym listopadzie grudzień przynosi niezwykłą, magiczną atmosferę świąt, która udziela się każdemu i sprawia, że zapominamy o brzydkiej pogodzie i problemach. Ślub w tym okresie ma więc dodatkowy i świąteczny i radosny nastrój.

Pogoda płatająca figle

Jeśli marzy nam się ślub w grudniu, musimy wziąć pod uwagę pogodę, która w ostatnich latach była dość kapryśna. Bywało, zwłaszcza na południu Polski, że grudzień był śnieżny, ale również ciepły i mokry. Trzeba więc przygotować się na wszystkie warianty pogodowe.

Zimowa garderoba

Ślub w chłodnych miesiącach zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami związanymi z ubiorem. Koniecznie trzeba zaopatrzyć się w płaszcze czy też, w przypadku Panny Młodej, etolę z futerka (sztucznego!).

Z drugiej strony zima, a zwłaszcza grudzień, to idealna pora, by zaszaleć przy wyborze sukni. Jeśli waszym ukochanym modelem są piękne, bogato zdobione suknie o kroju princessy, to ten miesiąc jest dla was idealny. W grudniu wszystko może być na bogato i bardzo błyszczące, a przy tym nie ugotujecie się w sukni posiadającej milion warstw tiulu!

Taniej w grudniu?

I tak i nie. Z jednej strony, zwłaszcza przed świętami, nie powinniśmy mieć problemu z zarezerwowaniem sali, fotografa, zespołu czy daty w urzędzie, a ponieważ nie jest to typowy sezon ślubny, ceny powinny być niższe. Z drugiej strony grudzień to miesiąc dość specyficzny i jeśli zależy nam na ślubie w święta, czy w okresie sylwestrowym, sytuacja może wyglądać już zupełnie inaczej. Jeśli więc istotne jest dla nas ograniczanie wydatków, warto dokładnie dowiedzieć się, jakich cen można spodziewać się w pierwszej połowie grudnia, a jakich pod koniec tego miesiąca.

Zdjęcie: porsche_chen2009

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Moje szmaragdowe wesele
Ślub w lipcu

Related Posts

 

Osoby online

Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.

O blogu

Dzień ślubu jest tak wyjątkowy, że długo nie można o nim zapomnieć. Ba, niektóre panny młode nawet po fakcie nie potrafią lub zwyczajnie nie chcą rozstać się z tematyką dekoracji, falbanek, smakołyków, życzeń, prezentów, uniesień – przecież o tylu rzeczach można by powiedzieć przyszłym narzeczonym.

Tak jest z nami. MałgorzataMadeline to co prawda stuprocentowe mężatki, ale z głowami pełnymi ślubnych i weselnych refleksji, porad, inspiracji. Co byśmy zmieniły w naszych ślubach, a z czego jesteśmy dumne? Przed czym chciałyśmy przestrzec przyszłe panny młode i na co zwrócić ich szczególną uwagę w czasie szaleństwa przygotowań? Nie zabraknie też spojrzenia na ślub i wesele z przymrużeniem oka – bo naprawdę warto przeżyć ten dzień na luzie i z uśmiechem!