Tej prostej prawdy nie sposób podważyć: bez gości nie ma wesela. Zaproszone osoby stawiają się w kościele w najważniejszym dniu naszego życia, odprowadzają nas wzrokiem pod ołtarz, radośnie witają jako świeżo upieczonych małżonków, a potem razem z nami świętują wkroczenie na nową ścieżkę życia.
Goście wręczają nam symboliczne pamiątki i bukiety kwiatów, a także bardziej wartościowe prezenty czy gotówkę. Wielu z nich musi przemierzyć całkiem sporo kilometrów, aby stawić się w wyznaczonym miejscu , wziąć urlop w pracy, zorganizować transport, kupić nową kreację, udać się do fryzjera itp.
Chyba nikt nie ma wątpliwości, że gościom za ich wspaniałą postawę i zaangażowanie należy się podziękowanie. Częściowo dziękujemy im już samą gościną i dobrą zabawą, niektóre pary młode idą jednak o krok dalej i szukają bardziej wyrafinowanych sposobów na wyrażenie swojego „dziękuję”:
To ostatnio bardzo popularny zwyczaj, polegający na wręczaniu gościom weselnym różnych pamiątek: spersonalizowanych gadżetów czy paczuszek ze słodyczami. Takie upominki goście znajdują przy swoim talerzu, otrzymują przy kościele lub gdy opuszczają salę weselną.
Na stoliku kawowym, w słodkim kąciku czy przy stoliku z winami można umieścić specjalny plakat w ramce, który poinformuje naszych gości, jak bardzo są dla nas ważni i jak doceniamy ich obecność na naszym weselu.
Zaserwowanie pysznego jedzenia to podstawowy, miły ukłon w stronę gości. Zanim jednak talerze zostaną napełnione, uczestnicy wesela mogą znaleźć na nich małe karteczki z podziękowaniem za miłe spotkanie i zachętą do wspólnej zabawy.
Pięknym zwyczajem, popularnym szczególnie za granicą, jest wysłanie wszystkim gościom obecnym na naszym weselu kartki z podziękowaniami. Do koperty można także dorzucić kilka wywołanych zdjęć, które w szczególności ucieszą osoby nie mające dostępu do komputera.
Ciekawym rozwiązaniem jest też zadedykowanie swoim gościom jednego zdjęcia z sesji ślubnej. Może się na nim pojawić para młoda dzierżąca transparent czy girlandę z napisem „dziękuję”. Odpowiedni napis można oczywiście także dodać w programie graficznym. Gdy tydzień-dwa po weselu goście znajdą w skrzynce taką przesyłkę, z pewnością będą mile zaskoczeni.
Ciekawa jestem, który z tych pomysłów najbardziej przypadł Wam do gustu?
Zdjęcia:
1. Informacje jak na talerzu by messycupcakes,
2. i 3. Podziękowania dla gości w formie winietek, ramek i liścików by Merriment Events.
When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.
Wrześniowa panna młoda w roku 2013.
Nasz jesienny ślub odbył się przy iście letniej pogodzie i z wiosną w sercach ;) Ku mojemu zaskoczeniu, zainteresowanie tematyką ślubną i weselną nie minęło wraz z ożenkiem! Inspiracji, wiedzy i wrażeń związanych z tym dniem jest tak wiele, że trzeba się nimi podzielić – a co nadaje się do tego lepiej niż blog? Chcę was przekonać, że wesela nie trzeba planować rok i wcale nie musi być ono bardzo drogie i bardzo tradycyjne. I najważniejsze: przygotowania do ślubu mogą być prawdziwą przyjemnością. Pamiętajcie, że nic tak nie pasuje do białej sukni, jak promienny uśmiech zrelaksowanej panny młodej!
Odwiedza nas 126 gości oraz 0 użytkowników.
Dzień ślubu jest tak wyjątkowy, że długo nie można o nim zapomnieć. Ba, niektóre panny młode nawet po fakcie nie potrafią lub zwyczajnie nie chcą rozstać się z tematyką dekoracji, falbanek, smakołyków, życzeń, prezentów, uniesień – przecież o tylu rzeczach można by powiedzieć przyszłym narzeczonym.
Tak jest z nami. Małgorzata i Madeline to co prawda stuprocentowe mężatki, ale z głowami pełnymi ślubnych i weselnych refleksji, porad, inspiracji. Co byśmy zmieniły w naszych ślubach, a z czego jesteśmy dumne? Przed czym chciałyśmy przestrzec przyszłe panny młode i na co zwrócić ich szczególną uwagę w czasie szaleństwa przygotowań? Nie zabraknie też spojrzenia na ślub i wesele z przymrużeniem oka – bo naprawdę warto przeżyć ten dzień na luzie i z uśmiechem!